mobile
REKLAMA

Baśniowy Dzień Dziecka na Ochocie

W ten jeden dzień w roku Park Szczęśliwicki wypełni się bajkami i baśniami z różnych zakątków świata i… dziećmi! To na nie czekają wyjątkowe nocne przeżycia! Pokazy cyrkowe i taneczne, animacje i warsztaty, ognista kaskaderka, opowieści, koncerty, teatr cieni, kino plenerowe - tak zapowiada się Dzień Dziecka na Ochocie

 


 

Redakcja
Baśniowy Dzień Dziecka na Ochocie

Z okazji Dnia Dziecka w wielu miejscach stolicy organizowane są wyjątkowe atrakcje. 7 czerwca w Parku Szczęśliwickim będzie miał miejsce niesamowity wieczór i noc. To będzie baśniowy Dzień Dziecka.

-To niepowtarzalna okazja do odkrycia tajemniczych opowieści z całego świata. Jeśli chcecie ich wszystkich spotkać, tej nocy nie wolno spać! Bierzcie latarki i chodźcie na Nocny Dzień Dziecka. Zachęcamy wszystkich do przybycia w strojach swoich ulubionych baśniowych bohaterów i wspólnego przeżycia tego magicznego wieczoru – zachęcają organizatorzy.

Co w programie wieczoru?

Ochockie bajanie.
Zachód słońca, zmierzch i wieczór to idealny czas na słuchanie opowieści. Rodzice opowiadają dzieciom przed snem, starsi spotykają się przy ogniskach i tam snują swoje opowieści, Szeherezada swoje niezwykłe baśnie opowiadała przez tysiąc i jedną noc. Spotkajmy się wieczorem i posłuchajmy opowieści.

Opowiedzą dla Państwa opowiadacze i opowiadaczki z Grupy 501, która w tym roku obchodzi 10 lat istnienia.

Animacje i kreatywne warsztaty plastyczne.

Warsztaty inspirowane baśniami z różnych zakątków świata przygotowane przez pracownie Ośrodka Kultury Ochoty oraz partnerów. Przeniesiemy się w krainę baśni europejskich, afrykańskich, azjatyckich, a także odkryjemy magiczne historie rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej i Południowej.

Szafa Show w wykonaniu Fundacji Sztukmistrze.
Zakręcone, szalone, prawdziwe ogniste uliczne widowisko, gdzie zdarzyć może się wszystko. Trzy niezwykłe postacie – Ninja, Panda i charyzmatyczny Dyrektor Cyrku prezentują fireshow, jakiego jeszcze nie widzieliście, z zaskakującym finałem, którego długo nie zapomnicie. Przedstawienie pełne jest gagów oraz interakcji z publicznością, przekraczając granice między teatrem ognia, kabaretem a teatrem ulicznym.

 

Maniucha Bikont - koncert promujący płytę ,,Porządki".
To kolejny projekt łączący tradycję i awangardę, dryfując w stronę muzyki indi. To osobiste historie na wielogłos i autorskie teksty. Muzyka ma charakter repetytywny. Pod warstwą radości kryje się melancholia, tęsknota. W zapętlonych motywach mieszczą się przeciwstawne emocje i wrażenia, jakby pieśni były zarazem śmieszne i przejmujące, miękkie i drażniące, przyjemne i niepokojące, a muzyka prymitywna i wirtuozerska, mistyczna i ekstatyczna zarazem.

Kino plenerowe z ''Najnowszymi przygodami Mikołajka".
Sprawdź co tym razem wymyślą Mikołajek i jego niesforni kumple, zobacz, że groźny Rosół czasami bywa fajnym gościem, a rodzice wcale nie zawsze są poprawni. Historie doskonale znane z książek o Mikołajku, a także zupełnie nowe - równie zabawne i zwariowane.

Turecki Teatr Cienia

Jerz Igor czyta i gra.
Jerz Igor, czyli Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow, duet śpiewający i grający barokowy pop dla dzieci i dorosłych. Ich debiutancka „Mała Płyta” zdobyła w 2014 roku serca dzieci i dorosłych, prowadząc ich na sceny wielkich i małych festiwali.
Kiedy: 7.06.2024 godz. 18:00 - 23:00

Gdzie: Park Szczęśliwicki

Wstęp wolny!

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda