mobile

Bemowska hala sportowa urośnie

Modernizacja hali sportowej OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40 wkracza w decydującą fazę. Dzięki demontażowi jednej ze ścian i dobudowaniu nowego skrzydła obiektu, nie tylko powiększy się widownia, ale możliwe będzie również stworzenie zaplecza z prawdziwego zdarzenia. Prace potrwają rok.

Informacja prasowa
Bemowska hala sportowa urośnie

Kiedyś hangar wojskowy, dziś hala sportowa z prawdziwego zdarzenia. Przed nami kolejna modernizacja, która sprawi, że prowadzone tu rozgrywki będą miały nie tylko jeszcze lepsze zaplecze, ale też będzie je mogło obserwować więcej widzów. Mam nadzieję, że przełoży się to na kolejne sukcesy występujących tu drużyn – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w dzielnicy Bemowo zostanie docelowo rozbudowana. Dotychczas prace modernizacyjne polegały m.in. na powiększeniu trybun, ociepleniu obiektu, wymianie instalacji wodnych i przeciwpożarowych, a także doświetleniu parkietu. Zwieńczeniem unowocześniania będzie budowa nowego skrzydła hali. To właśnie tam znajdzie się nowa główna trybuna na około 600 stałych miejsc. Dzięki temu podczas imprez sportowych na widowni będzie mogło zasiąść około 1500 kibiców, a podczas koncertów czy wystaw hala pomieści nawet 2500 gości. Pod nową trybuną pojawi się m.in. sala konferencyjna na około 100 miejsc i zespół dwóch szatni zawodniczych dostosowanych dla zawodników z niepełnosprawnościami.

Chcąc organizować różnego rodzaju widowiska sportowe i nie tylko, musimy być do nich odpowiednio przygotowani. Rozbudowa zaplecza i jego dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami to jeden z tych elementów. Nie zapominam jednak o widzach i kibicach. Przy okazji modernizacji nie tylko rozbudujemy trybuny, ale też znacząco poprawimy układ korytarzy i wejść. Należy przy tym przypomnieć, że hala to miejsce, gdzie prowadzone są nie tylko ligowe rozgrywki, ale odbywa się także wiele imprez dla dzieci i młodzieży – mówi Grzegorz Kuca, zastępca burmistrza dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.

Nowe skrzydło, które powstanie od strony północno-zachodniej, otwierać będzie hol wejściowy z przedsionkiem oraz recepcją. W tym miejscu pojawi się też nowy zespół ogólnodostępnych toalet, a pod nową trybuną znajdą się również pomieszczenia magazynowe. Całość połączy  korytarz poprowadzony wzdłuż ściany głównej hali. Zyska również otoczenie hali. Pojawią się nowe nasadzenia, a cały teren zostanie uporządkowany. Projekt przebudowy został wykonany przez przedsiębiorstwo Elektryka Informatyka Budownictwo Robert Bulzacki. Inwestycję za kwotę 8,33 mln wykona firma Moris Polska Sp. z o.o., która obecnie prowadzi również modernizację basenów ośrodka „Moczydło”.

Roboty nie powinny zakłócić funkcjonowania hali. W dalszym ciągu będzie można tu kibicować siatkarkom pierwszoligowej Wisły Warszawa oraz koszykarzom Legii Warszawa, którzy są w ekstraklasie. Rozbiórka ściany obiektu, w miejscu łączenia z nową częścią, a także prace  wykończeniowe powinny zostać przeprowadzone w przerwie rozgrywkowej, tuż przed zakończeniem prac. Te, zgodnie z podpisaną dziś umową, powinny potrwać do 31 sierpnia 2019 r. Dokument podpisali Grzegorz Surówka, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w dzielnicy Bemowo oraz Maurycy Bryła, prezes Moris Polska Sp. z o.o.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda