mobile
REKLAMA

Bezpieczniej w Parku Praskim

Mieszkańcy Warszawy, ale i turyści odwiedzający Park Praski często narzekali na niedostateczne oświetlenie alejek i czyhające przez to niebezpieczeństwo. Idąc za głosem użytkowników tych terenów zielonych postanowiono wdrożyć duże zmiany. Jedno z najpopularniejszych miejsc na Pradze-Północ zyskało ponad 200 nowych latarni.

Marcin Kalicki
Bezpieczniej w Parku Praskim

- Prowadzone obecnie prace mają na celu poprawę i unowocześnienie oświetlenia parku. Dotychczas pracowały tam wyeksploatowane latarnie żelbetowe z oprawami rtęciowymi, od których używania odchodzi się. W związku z przyznanymi przez Radę Warszawy dodatkowymi środkami mogliśmy przystąpić do kompleksowego oświetlenia - informuje Zarząd Dróg Miejskich. - System oświetlenia w parku będzie innowacyjny. To tzw. oświetlenie nadążne, działające w oparciu o dwa stany pracy: stan czuwania, w którym oświetlenie przyciemnia się do określonej mocy oprawy, domyślnie do 60%, z możliwością dostosowania oraz stan akcji, czyli rozjaśnienia do 100% w chwili wykrycia pieszego - dodają urzędnicy z miejskiej spółki.

Impulsem do realizacji inwestycji były spostrzeżenia zakomunikowane podczas prezentacji projektu budżetu partycypacyjnego "Rozświetlamy Park Praski". W ramach wymiany oświetlenia ustawione zostało ponad 200 nowych latarni. W dwóch głównych alejkach znalazło się natomiast miejsce dla 25 latarni typu Pastorał Warszawski. Wszystkie słupy wyposażone są w diodowe oprawy LED oraz czujniki ruchu.

- Może dla osób, które są tutaj sporadycznie to nie jest wielka zmiana, ale dla mieszkańców takich jak ja, będących tu praktycznie codziennie to zmiana kolosalna i zauważalna. Według mnie jest dużo jaśniej, a przez to i bezpieczniej - mówi Patrycja Rogalska.

Teraz, po zakończeniu prac związanych ze sterowaniem oświetlenia, Zarząd Dróg Miejskich zajmie się demontażem starych latarni.

Marcin Kalicki / fot.zdm.waw.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda