mobile
REKLAMA

Bezpłatne siłownie dla Seniorów na Woli

W lutym na Woli ruszą „Bezpłatne Siłownie dla Seniorów". Seniorzy będą mogli trenować za darmo po okazaniu dokumentu potwierdzającego ukończenie 60 roku życia. 

informacja prasowa
Bezpłatne siłownie dla Seniorów na Woli

Od 1 lutego seniorzy na Woli będą mogli korzystać za darmo z dzielnicowych siłowni. Osoby, które ukończyły 60 lat, będą musiały okazać dokument potwierdzający wiek. Do ich dyspozycji będą sale treningowe w halach „Koło" i „Reduta" 

Ćwiczenia siłowe zapewniają wysoką sprawność fizyczną i zdrowie przez długie lata. - Dlatego już od 1 lutego Ośrodek Sportu i Rekreacji na Woli, uruchamia kolejny bezpłatny program dla mieszkańców. Tym razem będzie to uzupełnienie oferty skierowanej do seniorów. Do popularnej akcji „Zajęcia Senior" dołączą „Bezpłatne Siłownie dla Seniorów" – informuje Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. 

W zdrowym ciele zdrowy duch. - Popularyzacja aktywności fizycznej wśród mieszkańców od początku jest priorytetem naszych działań. Bezpłatne programy sportowe są niezbędne, zwłaszcza dziś w dobie szalejącej drożyzny – dodaje Strzałkowski. Tegoroczna edycja „Bezpłatnych Siłowni dla Seniorów" będzie trwała do końca roku. Chętni skorzystają z siłowni mieszczących się w hali „Koło" przy ulicy Obozowej 60 we wtorki w godzinach 8:00 – 12:00 oraz w hali „Reduta" przy ulicy Redutowej 37 w czwartki w godzinach 8:00 – 12:00. 

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, z tego, jak ważna dla osób starszych jest aktywność fizyczna. Regularne ćwiczenia zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób wieku podeszłego, poprawiają sprawność m.in. układu krążenia i układu oddechowego. Dzięki aktywności fizycznej seniorzy chętniej uczestniczą w życiu społecznym, co bardzo pozytywnie wpływa na komfort ich życia – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca burmistrza Woli. Skorzystanie z „Bezpłatnych Siłowni dla Seniora" jest szalenie proste. Wystarczy w kasie okazać dokument potwierdzający ukończenie 60 roku życia. 

- W dalszym ciągu wielu osobom siłownie kojarzą się głównie z młodymi ludźmi, a to błąd. Coraz częściej w naszych obiektach goszczą seniorzy. Nic w tym dziwnego, ponieważ regularne ćwiczenia na siłowni poprawiają ogólną kondycję oraz mają pozytywny wpływ na układ ruchu. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca osobom starszym uprawianie ćwiczeń siłowych dwa razy w tygodniu po 20 minut. „Bezpłatne Siłownie dla Seniorów" będą znakomitym uzupełnieniem innych naszych programów skierowanych do seniorów i razem stworzą kompleksową ofertę dla starszych mieszkańców stolicy – podsumowuje Arkadiusz Werelich, dyrektor OSiR Wola 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: osirwola.pl 

fot. um Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda