mobile
REKLAMA

Biała róża nowym symbolem Szpitala Bielańskiego

W przyszłym roku miejski Szpital Bielański będzie obchodził 60-lecie istnienia. Jubileusz powiązano ze zmianą znaku marki. Dotychczasowy krzyż ze stylizowana literą B, zastąpi biała róża.

Redakcja
Biała róża nowym symbolem Szpitala Bielańskiego

Powołany w Szpitalu Bielańskim komitet połączył prace związane z obchodami rocznicowymi z pracami nad zmianą znaku. Przeprowadzono analizę wizerunku szpitala, która wykazała potrzebę wprowadzenia nowego symbolu placówki. Rozwiązanie graficzne powinno kojarzyć się z nowoczesnością i innowacyjnością, jako głównymi cechami rozwoju szpitala, realizowanymi konsekwentnie przez ostatnie dziesięciolecie.

Za nowe logo szpitala przyjęto przyjazny pacjentom symbol białej róży, odnoszący się do życia, zdrowia i rozwoju. Ważne było także nawiązanie kolorem do dzielnicy Bielany, wywodzącej się od sprowadzonego tu w XVII wieku zakonu kamedułów. Zakonnicy, nazywani byli w tamtych czasach „bielanami” lub „bielakami” od barwy swych habitów. Biała róża nawiązuje również do jednego ze zdjęć patrona szpitala bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ważnym argumentem była także postać zasłużonego dla placówki prof. Romualda Dębskiego i stworzonej przez niego akcji społecznej matek, której symbolem jest biała róża.

Podstawową forma znaku jest logotyp na białym tle zawierający szaro-zielony rysunek róży i szary napis „Szpital Bielański”. W wersji jubileuszowej dodano jeszcze „60 lat”. Znak może funkcjonować w czterech wersjach kolorystycznych tła: granatowym, brązowym, zielonym i czerwonym z białym liternictwem. Autorem nowego znaku jest Tadeusz II Piotr Górski z firmy Brandlive.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda