mobile
REKLAMA

Bieg Konstytucji 3 Maja

Wielkimi krokami zbliża się 29. Bieg Konstytucji 3 Maja. Wystartuje aż 8000 biegaczy. Zostały ostatnie dni na rejestrację. Na niezdecydowanych czeka jeszcze 1000 pakietów startowych.


 

Redakcja/fot. um.warszawa
Bieg Konstytucji 3 Maja

Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć” to kluczowe wydarzenie w stolicy. Ten cykl biegów łączy w sobie zarówno sport jak i cenną lekcję historii. Cykl trzech patriotycznych biegów zainauguruje 29. Bieg Konstytucji 3 Maja. Uczestnicy 3 stołecznych biegów dostaną niezwykły medal, który powstanie po złączeniu medali ze wszystkich biegów, tworząc niepowtarzalny kształt granic Polski i Warszawy - jej biegowej stolicy.
Coraz mniej czasu
W środę, 24 kwietnia na liście uczestników figurowało ponad 7000 zawodników. Limit biegaczy wynosi 8000 - łącznie z młodszymi uczestnikami „Biegu z maskotką”. Na bieg można się zapisać, zakładając konto oraz wypełniając elektroniczny formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.aktywnawarszawa.pl lub zapisać się osobiście w biurze zawodów, mieszczącym się w Pałacu Kultury i Nauki (sala im. S. Kisielewskiego). Pakiet można odebrać osobiście do 2 maja w biurze zawodów. Na pakiet startowy składa się numer startowy i koszulka techniczna.
Trasa biegu
Biegowi głównemu towarzyszyć będą zawodnicy nordic walking oraz dzieci w 700-metrowym „8. Biegu z maskotką”.
Zawodnicy wystartują w piątek, 3 maja, o godz. 11.00 z al. Hopfera (park Agrykola). Trasa biegu prowadzić będzie ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Matejki, Wiejską, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego, aż do mety na ulicy Rozbrat. Trasa jest atestowana przez PZLA.
Bieg główny należy przebiec w czasie do 60 minut.
Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik
dostanie pamiątkowy medal oraz napój i posiłek regeneracyjny. Zostanie również przygotowana klasyfikacja generalna całej Warszawskiej Triady Biegowej.
Aktywne dzieciaki
Po raz ósmy wystartuje „Bieg z maskotką” dla najmłodszych. Na dzieci czeka aż 1000 pakietów startowych. Dystans wynosi 700 metrów. Jedynym warunkiem uczestnictwa w biegu jest zabranie swojej maskotki. Zmagania rozpoczną się o godz. 10.30, bezpośrednio przed biegiem głównym. Zawodnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe: roczniki 2007 – 2010, 2011 i młodsi.
W nagrodę za udział w sportowej rywalizacji najmłodsi zawodnicy otrzymają medale oraz maskotkę żyrafę.

źródło: um.warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda