mobile
REKLAMA

Biegaj, rolkuj i tańcz

Pierwszy jesienny weekend w Warszawie zapowiada się jak nieoczekiwany karnawał. W sobotę rano zawody „Biegnij Warszawo" na 10 km, a wieczorem „Roztańczony PGE Narodowy" oraz ostatni w tym sezonie przejazd rolkarzy z Nightskating Warszawa. Miasto przygotowało zmiany w ruchu i objazdy dla autobusów

Informacja prasowa
Biegaj, rolkuj i tańcz

Biegnij Warszawo!

O godzinie 12:00 wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska da wystrzałem sygnał do startu zawodniczkom i zawodnikom startującym w 15. edycji „Biegnij Warszawo". To jedna z największych imprez biegowych w stolicy, w ubiegłym roku wystartowało w niej blisko 4 tys. biegaczy. Do tego grupa, która pokonuje skróconą do 5 km trasę marszem w formule „Maszeruję-Kibicuję".

W tym roku uczestnicy wystartują z ulicy Myśliwieckiej i pobiegną w stronę mostu Świętokrzyskiego. Na prawym brzegu zawrócą i mostem Poniatowskiego wrócą do Śródmieścia. Dalej czekają na nich ulice Nowy Świat, Świętokrzyska i zbieg Tamką. Potem już prosta do mety na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej.

W godzinach 11:30-14:30 ulice na trasie zawodów, a także towarzyszącej im imprezie „Maszeruję-Kibicuję" zostaną zamknięte. Swoje trasy zmienią autobusy komunikacji miejskiej. Inaczej kursować będą linie: 106, 107, 108, 111, 116, 117, 118, 127, 146, 147, 158, 159, 162, 166, 171, 180, 222, 503, 507, 517, 518 i 521. Więcej informacji dotyczących zmian w ruchu w czasie biegowej rywalizacji można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Ostatni w sezonie Nightskating Warszawa

Wieczorem – wyjątkowo nie w czwartek, a w sobotę – ulicami miasta przejadą rolkarze w ramach Nightskating Warszawa. Organizatorzy określają stopień trudności ostatniego przejazdu jako łatwy. Na osiemnastokilometrowej trasie, która wieść będzie przez Śródmieście i Pragę-Północ, jest tylko jeden zjazd. Rolkarze powinni pamiętać jednak, że każdy z uczestników powinien umieć sprawnie hamować, utrzymywać prędkość, a na głowie mieć kask. Przejazd jak zawsze będzie zabezpieczała policja.

Rolkarze tradycyjnie wystartują o godzinie 20:30 sprzed pomnika Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Pojadą na pl. Bankowy przez most Gdański na Targową, wrócą al. „Solidarności" do Marszałkowskiej, a stamtąd pod pomnik Kopernika.

Na ulicach, którymi będą się poruszać policja będzie czasowo wstrzymywać ruch. Dodatkowe informacje na temat przejazdu można znaleźć na portalu infoulice.um.warszawa.pl.

Roztańczony PGE Narodowy

Gdzie w czasie jednego koncertu będzie można usłyszeć Cleo, Dodę, Skolima i zespół Akcent? Tylko na festiwalu „Roztańczony PGE Narodowy".

W sobotni wieczór impreza zgromadzi kilkanaście gwiazd polskiej sceny muzycznej i tysiące fanów o zróżnicowanych gustach muzycznych. Na scenie wystąpią artyści gatunków rap, pop i disco.

Sprawny dojazd na wydarzenie zapewni Warszawski Transport Publiczny. Komunikacja miejska umożliwi także szybki powrót z koncertu. Podobnie jak w czasie innych koncertów tak i teraz w godzinach 17:00-21:00 ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę. Więcej informacji na temat zmian w ruchu i komunikacji w związku z imprezą znajduje się na miejskiej stronie infoulice.um.warszawa.pl.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda