mobile

Bielańska dżungla otwarta

Ahoj, przygodo! To pierwsza myśl, kiedy staje się przed wejściem na nowy plac zabaw przy Stawach Brustmana. Teren pełen jest miejsc do wspinania się, zjeżdżalni i dziesiątek innych zabawek. Choć plac oddano do użytku w środku zimy, nie przeszkadzało to w testowaniu najmłodszym mieszkańcom dzielnicy Bielany. Szczególnie upodobali sobie zestaw dwóch 9 metrowych wież ze zjeżdżalniami.

inf. prasowa
Bielańska dżungla otwarta

Nowy plac zastąpił wysłużone, kilkunastoletnie zabawki. Modernizacja objęła cztery obszary: wodny (zamgławiacze i system nawodnienia zieleni), architekturę (nowoczesne urządzenia zabawowe, ławki, kosze, ogrodzenie) elektrykę (nowe lampy i monitoring) oraz zieleń (trawy ozdobne i byliny).

- To była bardzo wymagająca inwestycja. Przygotowania do budowy trwały wiele miesięcy, a projekt uwzględniał sugestie okolicznych mieszkańców. Plac zlokalizowany jest w sercu Wawrzyszewa, jednego z większych osiedli na Bielanach – mówi Grzegorz Pietruczuk, Burmistrz Dzielnicy Bielany. Jak dodaje burmistrz, na wiosnę Urząd Dzielnicy Bielany ogłosi konkurs na nazwę placu zabaw.

Oprócz zestawu wież ze zjeżdżalniami, na uwagę zasługuje 15-metrowy krokodyl z drewnianym mostkiem i urządzeniami do wspinaczki, strefa z tzw. fabryką piasku, gra interaktywna, karuzela, tyrolka, huśtawki i niezliczone miejsca do ćwiczenia koordynacji ruchowej i wspinania się, nawet na wysokość 5 metrów. Jest też huśtawka, na której opiekun może pobujać się wspólnie z dzieckiem. Część zabawek dostosowana jest do osób z niepełnosprawnościami.

 

Wodna strefa i zieleń

Wodna strefa wyposażona w pięć zamgławiaczy, zacznie działać w momencie pojawienia się wysokich temperatur.

Na zmodernizowanym placu posadzono 306 sztuk pięknie kwitnącego liliowca oraz ponad tysiąc sztuk traw ozdobnych. Jednocześnie zachowano całą roślinność, która rosła na placu przed jego modernizacją. Na placu zabaw przeważają naturalne nawierzchnie jak piasek, trawy i ścieżki żwirkowo-gliniaste.

W inwestycji partycypowała Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa dokładając 300 000,00 zł do całkowitego kosztu 2 489 999,99 zł.

 

Plac zabaw przy Szpitalu Bielańskim

Przy Szpitalu Bielańskim powstał plac zabaw o powierzchni ponad 800 mkw. Najmłodsi mieszkańcy dzielnicy, ale również mali pacjenci oddziału pediatrycznego mają do dyspozycji miejsce doskonałe do wspólnych aktywności. Wśród zabawek znajdziemy zestaw dla dzieci z niepełnosprawnościami składający się z dwóch szerokich podestów wjazdowych dostosowanych do poruszania się na wózkach inwalidzkich.

 Oprócz często spotkanych na placach zabaw zjeżdżalni, bujaczków i huśtawek na uwagę zasługuje m.in. zestaw dwóch rowerków stacjonarnych. W trakcie rywalizacji na tablicy przedstawiającej tor, wyświetlają się punkty w kolorach odpowiadających danemu sprzętowi. Dopełnieniem sportowej części placu jest siłownia oraz drabinka sprawnościowa.

W ramach inwestycji wykonano również nową nawierzchnię, ogrodzenie, chodniki, trawniki i zieleń oraz ustawiono elementy małej architektury.

 

Koszt inwestycji: 330 000 zł

 

 

 

 

Źródło: UD Bielany

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda