mobile
REKLAMA

„Byłyśmy naprawdę dobrze przygotowane do tego spotkania”

Siatkarki stołecznych klubów zainaugurowały rozgrywki Mazowieckiej I Ligi Seniorek. W derbach stolicy zespół UKS Komandos Warszawa pokonał AZS Uniwersytet Warszawski. Od wygranej sezon rozpoczęły także zawodniczki UKS Esperanto Warszawa.

Marcin Kalicki
„Byłyśmy naprawdę dobrze przygotowane do tego spotkania”

W tegorocznych rozgrywkach Mazowieckiej I Ligi Seniorek występuje osiem zespołów: UKS Esperanto Warszawa, UKS Komandos Warszawa, AZS Uniwersytet Warszawski, UKS Orlęta Raszyn, UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, SPS Konstancin-Jeziorna, LTS Legionovia Legionowo i KS Halinów.

Już w pierwszej kolejce doszło do meczu derbowego. W hali sportowej CLX Liceum Ogólnokształcące im. gen. dyw. Stefana Roweckiego "Grota" przy ul. Siemieńskiego 6 Komandos podejmował AZS UW Warszawa. Spotkanie od początku do końca zdominowały gospodynie, które w całym meczu straciły zaledwie czterdzieści punktów.

Byłyśmy naprawdę dobrze przygotowane do tego spotkania. Na halę weszłyśmy pewne siebie, każda z nas była zdeterminowana, aby komplet punktów wylądował na naszym koncie. Od początku spotkania narzuciłyśmy nasz styl gry, co pozwoliło nam zbudować solidną przewagę, tutaj wielki ukłon dla naszej atakującej – Moniki Rutkowskiej za rewelacyjną serię zagrywek w pierwszej partii! Drugi set również przebiegał pod nasze dyktando. Byłyśmy mocno skoncentrowane na każdej akcji. W trzeciej partii pojawiło się nieco więcej błędów własnych, ale zachowałyśmy chłodną głowę i zgodnie z założeniami, cała pula punktów trafiła do naszego zespołu. Serdecznie dziękujemy kibicom za przybycie i wsparcie! Tych, którzy nie mogli się pojawić, zapraszamy na kolejne spotkania! Wiemy nad czym pracować i gwarantujemy, że to dopiero początek. Zespołowi Uniwersytetu Warszawskiego gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej fazie rozgrywek – mówi Aleksandra Pająkowska, siatkarka Komandos Warszawa.

Znakomicie spisały się także siatkarki UKS Esperanto. Podopieczne trenera Krzysztofa Czarnołęckiego bez straty seta pokonały SPS Konstancim Jeziorna.

Wyniki 1. kolejki Mazowieckiej I Ligi Seniorek:

UKS Komandos Warszawa – AZS Uniwersytet Warszawski 3:0 (25:10, 25:9, 25:21)

UKS Esperanto Warszawa – SPS Konstancin-Jeziorna 3:0 (25:18, 25:12, 25:20)

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki – UKS Orlęta Raszyn 3:0 (25:23, 25:12, 25:21)

KS Halinów – LTS Legionovia Legionowo 2:3 (23:25, 25:22, 18:25, 25:18, 8:15)

W najbliższą sobotę Komandos uda się do Raszyna na mecz z Orlętami. Początek spotkania w hali przy ul. Sportowej 30 o godz. 17:30.  

Fot. UKS Komandos Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda