mobile
REKLAMA

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy Korotyńskiego

W bezpośrednim sąsiedztwie Parku Forty Korotyńskiego (potocznie znanego jako Górki) pod adresem ul. Korotyńskiego 13 powstaje miejsce integracji społecznej. W budynku o powierzchni ponad 4 tys. m² znajdą się m.in. żłobek oraz dzienny dom pobytu dla seniorów, a obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

informacja prasowa
Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy Korotyńskiego

Miasto podpisało umowę na realizację inwestycji. Za inwestycję odpowiada Stołeczny Zarząd Rozwoju Miasta.

Nowy obiekt został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną XYStudio i zakłada budowę kameralnego, jednopiętrowego budynku w otoczeniu zadbanej zielni.

Planuje się tam utworzenie domu dziennego pobytu dla 100 osób. Obiekt będzie przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Na parterze będzie obszerny hol i recepcja oraz wejście do wind. Na tej kondygnacji ma też być kawiarnia ze sceną i letnim tarasem, szatnia, stołówka, pomieszczenia

Na pierwszym piętrze domu mają się znaleźć sale terapii indywidualnej i grupowej, sale rekreacji ruchowej z dostępem do tarasów na dachu oraz pokoje odpoczynku i przestrzeń biurowa dla organizacji pozarządowych. W placówce zaplanowano również salę komputerową, pracownie plastyczne i warsztatowe oraz sale do gier towarzyskich.

W budynku przy ul. Korotyńskiego ma się również mieścić środowiskowy dom wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Zaprojektowano sale terapii ruchowej, terapii zajęciowej, grupowej i indywidualnej oraz ważną w nauce samodzielnego życia - pracownię kulinarną wraz z jadalnią. Zgodnie z założeniami placówka będzie przeznaczona dla 40 podopiecznych oraz ich opiekunów i terapeutów.

W niezależnej części Centrum, na parterze przewidziano placówkę opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci w wieku 10-18 lat. – Znajdzie się tam salon, kuchnia i jadalnia z dużym stołem oraz siedem dwuosobowych pokoi, w tym dwóch dostosowanych dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Podopieczni domu będą mogli bezpośrednio z pokojów wyjść do wydzielonego ogrodu, w którym będą mogli się bawić i odpoczywać.

Na parterze budynku w części graniczącej z parkiem zaplanowano żłobek z sześcioma oddziałami dla 150 dzieci. Obszerny hol z wygospodarowanym miejscem na przechowywanie wózków łączy się z szatniami dla dzieci. Zaplanowano również bezpieczny, ogrodzony teren placu zabaw, na który można się dostać bezpośrednio z każdej sali żłobka.

Budynek Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na Ochocie będzie posiadać rozległe zielone tarasy i zielone dachy. Ośrodek ma się wtapiać w przestrzeń parku, dlatego niektóre ściany budynku zostaną obsadzone pnączami. Każde stare drzewo na terenie CAM zostanie opisane nazwą gatunkową i otrzyma swoje imię. Na środku placu zostanie zasadzony dąb „Henryk” - symbol i patron tego miejsca.

Przewidziano również budki dla jeżyków, motyli, łąka kwietna dla stołecznych pszczół, ścieżka dendrologiczna, boisko do gry w bule oraz siłownię plenerową dla osób starszych. Dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej będą miały swój własny ogródek z huśtawkami i hamakami, a maluchy ze żłobka place zabaw i dużo terenu do biegania.

Jak przebiegają prace? – Widać postępy. Są już zewnętrzne ściany budynku, dach. Wewnątrz trwa izolowanie posadzek, budowa ścian, prace tynkarskie oraz montaż instalacji elektrycznej.

Otwarcie Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy ul. Korotyńskiego planowane jest na wiosnę 2024 rok. Wykonawca prac jest konsorcjum firm: PRK 7 Nieruchomości sp. z o.o. i Trakcja S.A. Kwota inwestycji wynosi 29 milionów złotych.

fot. J. Kawaliszyn 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda