mobile
REKLAMA

Centrum Nauki Kopernik w Galerii Młociny

Jak działają emocje? Czy łokcie mogą przewodzić dźwięki? Od czego zależy refleks? To tylko niektóre z ciekawostek, na które odpowiedź można znaleźć odwiedzając wystawę „Umysł przyłapany”, która do Galerii Młociny przyjechała prosto z Centrum Nauki Kopernik. Interaktywne eksponaty łączące naukę przez zabawę będzie można samodzielnie przetestować aż do 11 grudnia

Informacja prasowa
Centrum Nauki Kopernik w Galerii Młociny

Wystawa „Umysł Przyłapany” to okazja na przeżycie niezapomnianej przygody naukowej. Wszystkie propozycje od Centrum Nauki Kopernik łączą naukę z zabawą, a samodzielnie przeprowadzane doświadczenia pobudzają ciekawość. Na klientów Galerii Młociny czeka 10 interaktywnych eksponatów o tajemniczych nazwach, m.in. „Pod rządami emocji”, „Pochwała automatyzmu”, „Super krótka pamięć”, „Zabawa w ciepło zimno”, „Wyginaj śmiało ciało”.

Odwiedzający wystawę będą mogli przekonać się, jak przeczytać tekst przy jednoczesnym słuchaniu echa własnych słów, sprawdzić swój refleks czy też zbudować wieżę z klocków, patrząc na nią przez okulary zamieniające prawą stronę z lewą. Prostsze ćwiczenia pokażą najmłodszym, czym właściwie jest proces uczenia się, jak ciało reaguje na sprzeczne sygnały, a także jakie są konsekwencje rozpraszania uwagi. Najodważniejsi będą mogli natomiast spróbować swych sił jako fakirzy.

Wszystkie ekspozycje zostały wymyślone i zbudowane przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu ekspertów naukowych. Wystawa „Umysł przyłapany” adresowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale z powodzeniem mogą z niej korzystać również osoby dorosłe. To świetna okazja do nauki i zabawy dla całej rodziny.

Wystawę będzie można zwiedzać do 11 grudnia w godzinach otwarcia galerii. Wstęp jest bezpłatny. Do udziału w tej naukowej przygodzie Galeria Młociny zaprasza również warszawskie szkoły. Na zwiedzanie w zorganizowanych grupach szkolnych można zapisać się poprzez portal www.magiczne-lekcje.pl.

fot.mat.org.

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda