mobile
REKLAMA

Dynamiczne inicjatywy sportowe dla dzieci i młodzieży w gminie Nadarzyn

GLKS Orzeł Nadarzyn i Akademia GLKS Nadarzyn z sukcesem zakończyły serię pięciu znaczących przedsięwzięć sportowych dla dzieci i młodzieży. Projekty te, zrealizowane dzięki wsparciu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki oraz budżetu gminy Nadarzyn, miały na celu promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.

Marcin Kalicki
Dynamiczne inicjatywy sportowe dla dzieci i młodzieży w gminie Nadarzyn

Siatkówka i wiele więcej

Od września, przez trzy miesiące, odbywały się zajęcia sportowe z elementami piłki siatkowej. W sumie przeprowadzono 208 godzin zajęć dla ponad 200 uczestników, podzielonych na 12 grup treningowych. Doświadczeni trenerzy GLKS, wspierani przez wolontariuszy, zapewnili wysoki poziom szkolenia.

Akademia GLKS Nadarzyn – rozwijanie Młodych Talentów

W październiku ruszył dwumiesięczny projekt Akademii GLKS Nadarzyn, oferujący 130 godzin zajęć sportowych dla ponad 180 uczestników. Zajęcia były organizowane z podziałem na 9 grup szkoleniowych, uwzględniając wiek i poziom zaawansowania uczestników.

II Turniej Sprawności Fizycznej – wyłanianie Młodych Mistrzów

Również w październiku rozpoczęły się eliminacje do II Turnieju Sprawności Fizycznej o Puchar Wójta Gminy Nadarzyn. Trenerzy odwiedzili wszystkie placówki oświatowe w gminie Nadarzyn, wyłaniając 108 finalistów z ponad 400 uczestników. Wielki finał odbył się w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie, a najlepsza szkoła otrzymała bon na sprzęt sportowy o wartości 1000 zł.

Dni Sportu Gminy Nadarzyn – Festiwal Aktywności

26 listopada odbył się Dzień Sportu dla chłopców, a 29 listopada dla dziewcząt. W sumie w obu wydarzeniach uczestniczyło ponad 450 młodych sportowców, którzy wykonali 10 testów sprawnościowych. Za ukończenie wyzwań każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę, a na miejscu dostępne były zdrowe przekąski i dodatkowe atrakcje, takie jak dmuchane zamki.

Bezpieczeństwo i efektywność

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał wykwalifikowany ratownik medyczny. Łącznie w zadaniach wzięło udział 1297 uczestników.

Damian Krzemiński, prezes GLKS Nadarzyn, podkreślił znaczenie wsparcia finansowego. – Dzięki funduszom mieliśmy bardzo aktywny okres. Dziękuję mojemu zespołowi za zaangażowanie i pomoc. Wszystkie zadania przekroczyły nasze oczekiwania, pokazując ogromną potrzebę działań na rzecz młodzieży. Nabyte doświadczenie i przemyślenia, co można jeszcze poprawić, napędzają nas do dalszej pracy.

Zakończenie tego dynamicznego okresu z mikro grantami ukazuje, jak strategiczne finansowanie może pozytywnie wpłynąć na rozwój sportu i aktywności młodych ludzi, jednocześnie wzmocniwszy lokalną społeczność.

Fot. Paweł Oleksiak Fotografia/GLKS Nadarzyn

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda