mobile
REKLAMA

Dzielnicowy ujawnił plantację konopi, ogrodnik trafił do aresztu

Uzyskana przez dzielnicowego z Tłuszcza informacja wskazywała, że na jednej z działek letniskowych mogła znajdować się plantacja konopi. Policjanci nie tylko potwierdzili ten fakt, ujawniając rosnące w tunelu ogrodniczym krzewy konopi, lecz również blisko 2,3 kg suszu marihuany. Odpowiedzialny za uprawę „ogrodnik” został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 32-latek już usłyszał zarzuty wytwarzania znacznych ilości środków odurzających. Postanowieniem sądu w Wołominie został tez tymczasowo aresztowany na okres najbliższych 3 miesięcy.

inf. prasowa
Dzielnicowy ujawnił plantację konopi, ogrodnik trafił do aresztu

Dzielnicowy z komisariatu w Tłuszczu w ramach obchodu rejonu służbowego uzyskał informacje, z której wynikało, że na jednej z działek letniskowych w miejscowości Wagan może znajdować się plantacja konopi. Wspólnie z innymi funkcjonariuszami udali się w rejon wskazanej posesji, gdzie podjęli jej obserwację. Już po chwili zauważyli mężczyznę, który wchodził do tunelu ogrodniczego. W tym momencie policjanci weszli na działkę i przystąpili do legitymowania osoby. 32-latek był wyraźnie zaskoczony wizyta funkcjonariuszy. Podczas przeszukania jego odzieży, w kieszeni spodni ujawnili torebkę foliową z zawartością kwiatostanu koloru zielonego. Mężczyzna oświadczył że jest to marihuana.

W trakcie dalszych czynności w tunelu ogrodniczym policjanci ujawnili 5 krzewów konopi rosnące w doniczkach i kolejne 3 rosnące obok tunelu. Wszystkie miały wysokość od 150 do 250 cm. 32-latek oznajmił funkcjonariuszom, że sam je posadził, sam się nimi opiekuje a pozyskany z nich susz marihuany miał mu służyć na własny użytek. Podczas przeszukania domku letniskowego funkcjonariusze zabezpieczyli dwa pudełka kartonowe z zawartością suszu roślinnego, który po zbadaniu okazał się być marihuaną w ilości blisko 2,3 kg.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na przedstawieni 32-latkowi zarzutów wytwarzania wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomani znacznych ilości środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste, poprzez jego zbiór, segregację suszenie i rozdrabniane z uprzednio uprawianych krzewów. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Wołominie wobec mężczyzny zastosowano też najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

asp. szt. Tomasz Sitek

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda