mobile
REKLAMA

Egzamin obywatelski Chomiczówki zdany na 5!

Po ponad roku od momentu, kiedy mieszkańcy Chomiczówki złożyli wniosek o powołanie samorządu osiedla, odbyły się wybory. Ogromna frekwencja świadczy o tym, że coraz więcej mieszkańców osiedla angażuje się w działania lokalnego samorządu. Najwięcej głosów zdobył Krystian Lisiak, bielański aktywista, członek grupy „Jesteśmy z Chomiczówki”.

Anna Przerwa, fot. Małgorzata Kuczyńska
Egzamin obywatelski Chomiczówki zdany na 5!

Głosowanie miało rozpocząć się o godz. 18.00. Jednak przeciągnęło się o ponad godzinę. Niektórzy mieszkańcy ze względu na prywatne obowiązki, musieli opuścić salę. Jednak zdecydowana większość pozostała na miejscu. Największą liczbę głosów uzyskał Krystian Lisiak, który po tym jak zaprezentował kandydatów i program grupy inicjatywnej „Jesteśmy z Chomiczówki” zebrał burzę braw.

Kandydatów było 25, a w skład nowego samorządu weszło 15 osób, w kolejności: Krystian Lisiak, Wojciech Borkowski, Marcin Włodarczyk, Grażyna Kacprzak, Monika Kublicka, Małgorzata Trykacz, Halina Rzymowska-Sobczyńska, Sylwia Szczęśniak, Beata Grabowska, Izabela Karpińska, Grażyna Sadurska, Piotr Kolenkiewicz, Zbigniew Pawlak, Magdalena Waltman, Paweł Wróbel.

Nowy samorząd formalnie zacznie funkcjonować, gdy jego ukonstytuowanie przyjmie uchwałą Rada Dzielnicy Bielany. Samorząd mieszkańców jest bowiem jednostką pomocniczą przy Radzie Dzielnicy. W jej kompetencjach jest opiniowanie i konsultowanie planów, inwestycji i przedsięwzięć dotyczących osiedla. – Oznacza to, że mieszkańcy zaczną dowiadywać się o planach pierwsi, nie jako ostatni i uzyskają wpływ na ostateczny ich kształt – cieszy się Krystian Lisiak z samorządu Osiedla Chomiczówka.

Nowo wybrani samorządowcy zapowiedzieli, że na pierwszym miejscu skupią się na konieczności sporządzania nowego planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Chomiczówka. – Tylko w ten sposób będziemy mogli chronić tereny zielone i przestrzeń między blokami przed dziką zabudową deweloperską – mówi Lisiak, dodając, że priorytetem będzie również poprawa komunikacji miejskiej na Chomiczówce, a także bezpieczeństwa mieszkańców i infrastruktury osiedlowej.
 

Opis do zdjęcia:

Na zdjęciu kandydaci, którzy uzyskali najwyższe wyniki (od lewej): Halina Rzymowska-Sobczyńska, Marcin Włodarczyk, Krystian Lisiak i Grażyna Kacprzak. Na zdjęciu jest również Iwona Walentynowicz (u dołu), przewodnicząca zebrania mieszkańców.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda