ERO & WŁODI w bibliotece Przystanek Książka – spotkanie hip-hop na żywo bez cenzury
Biblioteka na Ochocie udowadnia, że hip-hop i książki świetnie się uzupełniają. Comiesięczne spotkania z cyklu „Hip-Hop Szansą” stały się jednym z najciekawszych wydarzeń kulturalnych w dzielnicy – przyciągają fanów rapu, młodych twórców i wszystkich, którzy cenią autentyczność i dobrą energię. Już 20 listopada w Przystanku Książka odbędzie się kolejne spotkanie – tym razem z legendarnym duetem ERO & WŁODI, który po latach współpracy wydał wspólny album „Reszty nie trzeba”.
Comiesięczne spotkania poświęcone kulturze hip-hopowej w Bibliotece na Ochocie stały się stałym i wyczekiwanym punktem na kulturalnej mapie dzielnicy. Wydarzenia te przyciągają zarówno fanów hip-hopu, jak i wszystkich miłośników dobrej energii, szczerych rozmów i autentycznych emocji.
Podczas spotkań uczestnicy mają okazję poznać swoich idoli, porozmawiać z nimi w swobodnej atmosferze, zadać pytania, zdobyć autografy i zrobić wspólne zdjęcia. Każde wydarzenie to nie tylko możliwość spotkania z twórcami, ale także przestrzeń do wymiany doświadczeń i budowania relacji między artystami a fanami.
Z miesiąca na miesiąc rośnie zainteresowanie projektem, a wraz z nim – poczucie wspólnoty i współtworzenia czegoś wyjątkowego. Spotkania w bibliotece pokazują, że hip-hop może łączyć ludzi w różnym wieku i z różnych środowisk, inspirując do rozmowy, refleksji i wspólnego działania.
Już 20 listopada 2025 r. w Bibliotece Przystanek Książka przy ul. Grójeckiej 42, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Hip-Hop Szansą”. Tym razem gośćmi będą w duecie ERO&WŁODI (Michał Gabriel Czajkowski & Paweł Włodkowski). Artyści ostatnio wydali wspólnie płytę „Reszty nie trzeba”. Ten długo wyczekiwany projekt wreszcie stał się faktem a równocześnie najważniejszym wydarzeniem muzycznym tego roku.
Spotkanie poprowadzi Szaman 82 – MC i writer z Wołomina, autor audycji „Grająca Szafa Szamana” i współtwórca projektu Wołominiacy. To artysta, który od lat łączy pasję do klasycznego hip-hopu z zamiłowaniem do pracy z ludźmi.
Jak podkreśla Piotr Krasnodebski, Burmistrz Dzielnicy Ochota, inicjator cyklu:
„To właśnie z takich spotkań, pełnych pasji i autentycznych rozmów, narodził się nasz pierwszy festiwal Ochota x Hip-Hop ‘Bloki Startowe’. Rap zawsze był obecny na Ochocie, a teraz wrócił tu z pełną mocą – tam, gdzie jego miejsce”.
Projekt pokazuje, że samorząd może z powodzeniem wspierać nowoczesną, zaangażowaną kulturę młodzieżową, tworząc przestrzeń do rozmów, inspiracji i wspólnego działania.



![[KONKURS] Spektakl „Komedia odlotowa, czyli Lumbago” wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/600e6ccdecc4e634991921aa772a64de2698d2fa.jpeg)







![[Recenzja] Film, który poruszy serca wszystkich pokoleń – „Dalej Jazda 2”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/8cc5fd544d7ec1d197468bf9843017046e6d34d5.jpeg)








![[Rozwiązanie konkursu] Spektakl „O co biega?” wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/ceb60f66148271c15e5a973e717a675c6d0affcf.jpeg)
![[KONKURS] Spektakl „O co biega?” wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/076eca4e1568b05cfc6c79baa19213d3f1b61dbe.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Spektakl „Piotruś Pan” wygraj wejściówki](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/efc19594e211d31d91a8c30352466699c5900dc1.jpeg)















