mobile
REKLAMA

Escape room, potańcówka i koncerty, czyli Noc Muzeów w Centrum Myśli JPII

Escape room „Tajemnica szczęścia”, uliczna potańcówka na Foksal z zespołem Hajda Banda, koncerty Sw@da x Niczos oraz Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, warsztat kaligrafii, wieża zagadek i kontemplacji – to atrakcje, które czekają 18 maja na uczestników Nocy Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przy Foksal 11

Redakcja
Escape room, potańcówka i koncerty, czyli Noc Muzeów w Centrum Myśli JPII

Już jutro rusza kolejna edycja Nocy Muzeów. Jedną z propozycji w Warszawie przygotowało Centrum Myśli Jana Pawła II. Będzie escape room, potańcówka i koncerty. W programie znalazły się m.in. wibrująca energią, plenerowa potańcówka z pogranicza różnych muzycznych i etnicznych światów, do której zaprosi zespół Hajda Banda, koncerty duetu Sw@da x Niczos, escape room nawiązujący do historii ulicy Foksal, wyzwania w klimatycznej Wieży Zagadek, koncert Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II podejmujący muzyczny dialog pomiędzy kulturą wschodniej i zachodniej Europy oraz warsztaty pozwalające znaleźć chwilę oddechu i wyciszenia w tym, pełnym mocnych wrażeń, dniu.

- W naszej instytucji kulturę rozumiemy przede wszystkim jako spotkanie z drugim człowiekiem, które wpływa na relacje społeczne, ma moc ich budowania i przemiany – mówi Michał Senk, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawla II. – Wydarzenia, które proponujemy na Noc Muzeów, wpisują się także w Warszawski Miesiąc Różnorodności. W myśl personalistycznego podejścia naszego patrona, różnorodność, indywidualizm dostrzegamy już na poziomie jednostkowym. Ale w naszych działaniach staramy się też pokazywać Warszawę jako miasto różnorodne, przede wszystkim pod względem religijnym i kulturowym – do tego wymiaru nawiążą nasze propozycje muzyczne i taneczne na ten szczególny wieczór, czyli potańcówka z zespołami prezentującymi utwory z Podlasia i Białorusi, oraz koncert Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, m.in. z repertuarem cerkiewnym, wywodzącym się ze wschodniej tradycji.

Oprócz programu muzycznego na uwagę zasługuje także escape room „Tajemnica szczęścia”, który będzie miał premierę w Noc Muzeów. Swoją tematyką pokój zagadek nawiąże do historii ulicy Foksal. Zaprojektowany został przez stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

Z nauczaniem Jana Pawła II odwiedzający Noc Muzeów zetkną się bezpośrednio w Wieży zagadek i kontemplacji, a także podczas warsztatów kaligrafii.Dopełnienie wieczoru stanowić będą sztuki wizualne. Organizatorzy pokażą plakaty projektowe współpracującego z Centrum grafika Marka Maciejczyka, którego prace znajdują się w zbiorach muzealnych, galeriach i prywatnych kolekcjach. Nie zabraknie też okazji do działań artystycznych podczas warsztatów – wspólnego tworzenia instalacji świetlnej i wspomnianego już kaligrafowania.

HARMONOGRAM
13:00-22:00 – Escape room „Tajemnica szczęścia” (wymaga wcześniejszej rejestracji na stronie centrumjp2.pl)
13:00-22:00 – „Creatio” – wystawa plakatów Marka Maciejczyka
16:00-20:00 – Warsztat kaligrafii (wymaga wcześniejszej rejestracji na stronie centrumjp2.pl)
16:00-22:00 – Wieża zagadek i kontemplacji
17:00-19:00 – Nawlekanie chwili – otwarte działanie performatywne
19:00-20:30 – Potańcówka z zespołem Hajda Banda / Гайда Банда
21:00-22:00 – Koncert Sw@da x Niczos
22:15-23:00 – Koncert Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II

 

fot. mat.pras.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda