mobile

Fani fantastyki zachwyceni. Spotkanie z Witoldem Jabłońskim.

Niesamowite wydarzenie czekało w piątek, 27 października na fanów literatury fantastycznej. W Fantasmagorii Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 14 odbyło się spotkanie autorskie ze znanym polskim pisarzem Witoldem Jabłońskim. Wydarzenie to zorganizowane zostało w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Marcin Kalicki
Fani fantastyki zachwyceni. Spotkanie z Witoldem Jabłońskim.

Witold Jabłoński urodził się w 1957 roku w Łodzi. Jest pisarzem fantastycznym, jak również tłumaczem rosyjskojęzycznej literatury. W przeszłości był dziennikarzem i publicystą, pełnił funkcję dyrektora Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Łodzi oraz dyrektorem Śródmiejskiego Forum Kultury. Jest autorem m.in. takich książek, jak: „Tajemnica Baronessy” (1992), „Gorące uczynki” (1988), „Syn Ordynata” (1992), „Dzieci nocy” (2003), „Ślepy Demon. Sieciech” (2015) czy też „Kochanek Czerwonej Gwiazdy” (2011). Razem z Maciejem Świerkockim napisał trzy książki: „Uczennica Chińskiej Kurtyzany”, „Wyznania Chińskiej Kurtyzany. Tortury miłości” i „Polska klasa”.

Autor podczas wspominał podczas spotkania swoje najbardziej znane powieści „Słowo i miecz”, „Fryne hetera” oraz wydane w tym roku „Dary bogów”. Wszyscy przybyli tego dnia do Wypożyczalni przy ulicy Młynarskiej mogli wysłuchać anegdot ze spotkań Witolda Jabłońskiego z Andrzejem Sapkowskim. Pisarz przeniósł zgromadzonych do czasów Piastów i Jagiellonów, wspominał o codziennym życiu w dawnych czasach, wczesnym chrześcijaństwie, kulturze Słowian, tradycjach i świętach, które zachowały się do dnia dzisiejszego.

Spotkanie z Witoldem Jabłońskim to kolejne wydarzenie organizowane w ramach odbywającego się w Fantasmagorii konkursu skierowanego do wszystkich czytelników pt. „Słowiańska przygoda”. Jest to trzecia już edycja grywalizacji, która rozpoczęła się we wrześniu i potrwa do końca listopada. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w kulturalnej rywalizacji przygotowanej przez pracowników filii wolskiej Biblioteki Publicznej.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda