mobile
REKLAMA

Gagarina pojedziemy jedną jezdnią

Na ulicy Gagarina budowane są nowa trasa tramwajowa i kolektor ściekowy. Ulica została zwężona. Na piątek, 2 września, wieczorem wykonawca prac zapowiada kolejne zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy przejadą na drugą jezdnię już na skrzyżowaniu z Sielecką. 

Informacja prasowa
Gagarina pojedziemy jedną jezdnią

fot.facebook.com/infoulice

Ulica Gagarina została zwężona do dwóch pasów w stronę Wisłostrady i jednego w kierunku centrum. Ruch w obu kierunkach odbywa się jedną jezdnią i tak pozostanie, ale w piątek, 2 września, ok. godz. 23.00 wykonawca wprowadzi kolejne zmiany w organizacji ruchu. Pierwsza z nich pojawi się przy skrzyżowaniu z ulicą Belwederską. Prowadzący będą tu kierowani najpierw na jezdnię południową, a pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Sułkowicką i Nabielaka przejadą na jezdnię północną. 

 

Przywrócona zostanie możliwość skrętu z ul. Gagarina w Sułkowicką. Utrzymany będzie także wyjazd z ul. Parkowej na Gagarina. 

 

Kolejna zmiana będzie na skrzyżowaniu z ul. Sielecką. Jadący ulicą Gagarina ponownie przejadą tu na drugą jezdnię (z północnej na południową; obecnie odbywa się to na wysokości skrzyżowania z ul. Iwicką). Połączenie z ulicą Gagarina będzie miała ulica Sielecka (od strony Podchorążych), ale wyjeżdżający z niej będą musieli skręcić w prawo lub lewo. Zamknięty pozostanie wlot ul. Sieleckiej po południowej stronie Gagarina (od strony Chełmskiej).

 

Nieco inaczej będzie także na skrzyżowaniu z Iwicką. Droga ta będzie miała połączenie z ulicą Gagarina tylko od strony południowej (od Chełmskiej). Zamknięty zostanie północny wlot (od Podchorążych). 

Wloty ulic Nabielaka, Górskiej, Stępińskiej (od strony południowej) i Czerskiej (od strony północnej) w ul. Gagarina będą nadal zamknięte. Nie będzie można także skręcić w lewo z ul. Gagarina w wymienione ulice.

 

Na skrzyżowaniu z Czerniakowską

W tym rejonie nie będzie zmian. U zbiegu z ul. Czerniakowską pasy ruchu rozdzielają się na dwie jezdnie. Na skrzyżowaniu, jadący od ul. Belwederskiej mają do dyspozycji trzy pasy ruchu – do skrętu w lewo w ul. Czerniakowską, do jazdy prosto, a także do jazdy prosto i w prawo. Kierowcy jadący Wisłostradą od strony centrum mają do dyspozycji pas do skrętu w lewo, dwa pasy do jazdy prosto i jeden do jazdy w prawo. 

 

Wspólny projekt – tramwajarzy i wodociągowców

Na ul. Gagarina pomiędzy ul. Belwederską a Czerniakowską realizowane są dwie duże inwestycje. Pod ulicą powstaje kolektor ściekowy – tzw. Mokotowski Bis – natomiast na powierzchni ułożone zostanie torowisko tramwajowe – część budowanej trasy do Wilanowa.

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji buduje kolektor o średnicy 2,8 m i długości ok. 1,2 km. Budowa kanału podwyższy bezpieczeństwo systemu kanalizacyjnego m.in. podczas intensywnych opadów deszczu. Natomiast Tramwaje Warszawskie – torowisko o długości ponad 1 km. Przy ul. Belwederskiej tory połączą się z trasą do Wilanowa. Przebudowane zostaną także chodniki, a po północnej stronie ulicy powstanie droga dla rowerów. Całe zadanie ma zostać wykonane do końca 2023 r. Obie inwestycje wymagały wzajemnej koordynacji, stąd decyzja o wspólnej realizacji obu zadań. Pozwoli to m.in. na skrócenie okresu utrudnień wynikających z prowadzenia prac.

 

Komunikacja: 

Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego pozostają na swoich trasach podstawowych. Zmieniły się lokalizacje przystanków Spacerowa 03, Stępińska 01, Iwicka 02, Sielce 04. Przystanki zastępcze mają nowe perony i prowadzące do nich chodniki.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda