mobile
REKLAMA

Galeria Bemowo z kolejną zbiórką krwi dla dzieci chorych onkologicznie

W sobotę, 13 maja, w godzinach 10.00-15.00 Galeria Bemowo wraz ze Stowarzyszeniem „Dać siebie innym” organizuje zbiórkę krwi dla najbardziej potrzebujących. Podobnie jak przy poprzednich edycjach akcji, zebrana krew trafi do dzieci z chorobami onkologicznymi.

Informacja prasowa
Galeria Bemowo z kolejną zbiórką krwi dla dzieci chorych onkologicznie

Krew to najcenniejszy dar, jaki można podarować drugiemu człowiekowi. Choć medycyna poczyniła ogromne postępy, jak dotąd nie udało się stworzyć leku, który w pełni zastąpiłby ludzką krew. Jedynym jej źródłem jest drugi człowiek. Stacje krwiodawstwa od lat apelują o oddawanie krwi, ponieważ wciąż jej brakuje. Dlatego 13 maja 2023 roku na parkingu przed Galerią Bemowo stanie specjalny krwiobus, w którym każda osoba gotowa wesprzeć potrzebujących będzie mogła oddać krew.

Honorowym dawcą krwi może zostać każda osoba pełnoletnia do 65 roku życia (w przypadku oddawania krwi po raz pierwszy – do 60 roku życia), która  waży nie mniej niż 50 kg. Zgłaszając się do oddania krwi należy być zdrowym, trzeźwym, wyspanym i po lekkim posiłku, a w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi należy dobrze nawodnić organizm, czyli wypić około 2 litry płynów (woda mineralna, soki).

Ważna informacja dla osób pracujących – gdy oddajesz krew, masz prawo do dwóch dni wolnego (w dniu, w którym oddałeś krew oraz w dniu następnym).

Akcja zbiórki krwi odbędzie się w sobotę 13 maja w godzinach 10:00-15:00 na parkingu przed Galerią Bemowo. W ramach zbiórki można również oddać płytki krwi w Stacji Krwiodawstwa na ul. Saskiej 63/75 w godz. 7.00-13.00.

Partnerami zbiórki są hipermarket Carrefour oraz Woseba.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda