GLKS Nadarzyn ponownie wiceliderem!

Siatkarze GLKS Nadarzyn wygrali bez straty seta wyjazdowe spotkanie 11. kolejki Mazowieckiej II Ligi Seniorów grupy 2 i zostali wiceliderem rozgrywek.

Nie ma łatwego zadania trener Piotr Przychodzki w pierwszym sezonie GLKS Nadarzyn w zawodach seniorów. Kontuzje, choroby, roszady w składzie – wszystko to nie sprzyja wypracowaniu zgrania i taktyki. Mimo to siatkarze z Żółwińskiej radzą sobie bardzo dobrze. W 11. kolejce Mazowieckiej II Ligi po ciekawym meczu GLKS pokonał w Skaryszewie miejscowy UKS Olimp 3:0.

Najdłuższy wyjazd w tym sezonie do Skaryszewa był dla nas bardzo ważny. Wiedzieliśmy, że mimo tego, że jesteśmy stawiani w roli faworytów łatwo nie będzie. Drużyna ze Skaryszewa świetnie broniła w pierwszym meczu, więc musieliśmy wyjść w pełni skoncentrowani. I ta koncentracja przyniosła efekty. Szybko zyskaliśmy przewagę dzięki punktowym zagrywkom i dobrej grze blokiem. Reszta seta była pod naszą kontrolą tak jak i set kolejny. W trzeciej odsłonie nastąpił mały kryzys. Chyba przestraszyliśmy się, że możemy to spotkanie wygrać bez straty seta. Na szczęście wybroniliśmy piłkę setową i dzięki fenomenalnej obronie znad słupka Bartka Czapli rzuciliśmy się do odrabiania strat. Wygrana 3:0 dała nam zastrzyk energii przed ostatnim meczem domowym i zbliżającymi się play-offami. Chcielibyśmy częściej widzieć taki wynik na tablicy – mówi Jarosław Smoła, środkowy GLKSu.

UKS Olimp Skaryszew – GLKS Nadarzyn 0:3 (23:25, 21:25, 26:28)

Barwy nadarzyńskiego klubu reprezentowali: Łukasz Świątkowski, Artur Deć, Dawid Gołasiński, Jarosław Smoła, Bartosz Czapla, Kuba Michalak, Bartosz Pietrzyk, Adam Mrukiewicz, Maciej Piłatowicz, Daniel Trzciński, Paweł Sutyniec i Piotr Przychodzki.

Siatkarzom GLKS Nadarzyn do końca rundy zasadniczej został do rozegrania jeden mecz. Z dwudziestoma trzema punktami zajmują obecnie drugie miejsce w lidze wyprzedzając GKS Jaguar Wolanów o jedno oczko. Liderem rozgrywek jest SPS Konstancin-Jeziorna. Ostatnim rywalem podopiecznych trenera Piotra Przychodzkiego w tej części sezonu będzie w GKS Jastrzębia.