mobile
REKLAMA

Grupa „Skorpion” w akcji.

O skuteczności działań operacyjnych z grupy "Skorpion" mogliśmy się przekonać wielokrotnie. Funkcjonariusze z Pragi Północ wyspecjalizowani w ściganiu sprawców kradzieży pojazdów we współpracy z policjantami z Bemowa przeprowadzili kolejne, zakończone sukcesem działania

Informacja prasowa
Grupa „Skorpion” w akcji.

 We wtorek północnoprascy operacyjni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o kradzież z włamaniem suzuki z terenu Bemowa. Odzyskany przez nich pojazd wrócił już do właścicielki. 45 i 31-latek zostali wczoraj przesłuchani w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola, która prowadzi nadzór nad tym postępowaniem.

Operacyjni z grupy "Skorpion" działającej w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI są wyspecjalizowani w zwalczaniu przestępczości samochodowej. To do nich trafiają wszystkie informacje dotyczące kradzieży aut na Pradze Północ. Ich zadaniem jest ustalanie i zatrzymywanie sprawców tych przestępstw.

Funkcjonariusze Ci analizują również kradzieże dokonywane w innych częściach Warszawy i współpracują z policjantami innych jednostek, by jak najszybciej dotrzeć do sprawców.

Tak było i tym razem. Operacyjni z grupy "Skorpion" uzyskali informację o kradzieży Suzuki Swift z terenu Bemowa w dniu 23 lipca br. We współpracy z mundurowymi z Bemowa, wykorzystując różne metody pracy operacyjnej, ustalili tożsamość mężczyzn, którzy mieli dopuścić się tej kradzieży.

Gdy kryminalni uzyskali informację, że mężczyźni Ci mogą pojawić się przy ulicy Marcinkowskiego na Pradze Północ, zaplanowali działania w tym rejonie. We wtorek, późnym wieczorem skontrolowali mężczyzn i suzuki, którym się poruszali. Potwierdzili, że pojazd figuruje w policyjnych systemach jako skradziony.

Północnoprascy kryminalni zatrzymali 45 i 31-latka do wyjaśnienia.

Policyjny technik wykonał oględziny zabezpieczonego pojazdu. Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji procesowej mundurowi przekazali pojazd właścicielce.

Zatrzymani zostali wczoraj przesłuchani w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem pojazdu. Prokurator wydał postanowienie o objęciu ich policyjnym dozorem. Za przestępstwo, o które mężczyźni są podejrzani może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. Policja 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda