mobile
REKLAMA

Historyczne punkty zostały w Nadarzynie

W ostatnią niedzielę seniorzy GLKS Orła Nadarzyn pierwszy raz w historii rywalizowali o ligowe punkty. Po czterech rozegranych setach gospodarze mogli cieszyć się z wygranej z Olympem Błonie i historycznych w dziejach klubu pierwszych punktów.

Marcin Kalicki
Historyczne punkty zostały w Nadarzynie

Mecz w Hali Widowiskowo-Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie cieszył się dużą popularnością wśród kibiców. Przed kolejnym starciem u siebie władze klubu będą miały nie lada orzech do zgryzienia czy nie udostępnić całych trybun dla kibiców.

W pierwszej kolejce Mazowieckiej II Ligi siatkarze Olympu pokonali w pięciu setach drużynę GKS Jastrzębia. Nadarzynianie natomiast pauzowali ze względu na to, że w rozgrywkach startuje siedem zespołów i swój pierwszy mecz w seniorskich zawodach rozegrali w ostatni weekend. Niedzielny pojedynek zapowiadał się bardzo ciekawie i faktycznie taki był. Gospodarze co prawda oddali gościom pierwszego seta, ale w kolejnych partiach byli lepsi.

Wyszliśmy na mecz bardzo zdeterminowani. Chcieliśmy pokazać się jak z najlepszej strony, szybko skończyć mecz i zostawić u siebie cenne trzy punkty. Z drugiej strony nie wiedzieliśmy do końca co może prezentować przeciwnik i czym może nas zaskoczyć. Pierwszy set nie do końca poszedł po naszej myśli, był to dla nas zdecydowanie zimny prysznic, który nas obudził i pokazał, że nie można lekceważyć drużyny po drugiej stronie siatki. Następny set potraktowaliśmy całkowicie jak nowy mecz, zapomnieliśmy o wszelkich złych emocjach i odczuciach co za procentowało wyrównaniem na 1:1. Dwa ostatnie sety były bardzo zażarte, raz walki punkt za punkt, innym razem odchodzenie serią punktów, a następnie doganianie przez dobra passę przeciwników. Na szczęście przez skupienie, zniwelowanie błędów własnych i dobre zmiany trenera dociągnęliśmy wynik do końca i udało się wyciągnąć z tego meczu trzy punkty. Jesteśmy z siebie zadowoleni, ale wiemy też nad czym musimy pracować do następnego spotkania – powiedział Daniel Trzciński, atakujący nadarzyńskiego klubu.

GLKS Orzeł Nadarzyn – Olymp Błonie 3:1 (21:25, 25:16, 25:16, 29:27)

Gospodarze wystąpili w składzie: Marcin Soska, Jan Sadowski, Bartosz Czapla, Łukasz Świątkowski, Artur Deć, Jarosław Smoła, Damian Krzemiński oraz Bartłomiej Pietrzyk, Daniel Trzciński, Kuba Michalak, Maciej Piłatowicz, Krzysztof Bieniek.

Kolejne spotkanie siatkarze GLKSu rozegrają w niedzielę, 12 listopada. W hali przy ul. Kolejowej 29 w Wolanowie rywalem zespołu z Nadarzyna będzie lider rozgrywek GKS Jaguar. Następnym mecz we własnej hali podopieczni trenera Piotra Przychodzkiego zagrają 19 listopada, kiedy to na Żółwińską przyjedzie zespół SPS Konstancin-Jeziorna.

Fot. Paweł Oleksiak Fotografia/GLKS Orzeł Nadarzyn

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda