mobile
REKLAMA

Historyczny VIII Ogólnopolski Turniej Singli Dziewcząt

Sto osiemdziesiąt drużyn wzięło udział w jednodniowym VIII Ogólnopolskim Turnieju Singli Dziewcząt. To największe tego typu siatkarskie przedsięwzięcie w Polsce.

Marcin Kalicki
Historyczny VIII Ogólnopolski Turniej Singli Dziewcząt

Hala Widowiskowo-Sportowa Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie tym razem gościła czołowe kluby w kraju w kategorii singli. Swoje umiejętności zaprezentowały młode adeptki siatkówki z dziesięciu województw. Sto osiemdziesiąt drużyn w ciągu jednego dnia zagrało blisko tysiąc spotkań.

Rywalizację w hali przy ul. Żółwińskiej zdominowały dwa kluby. Pierwsze dwa miejsca zajęły przedstawicielki MKS Dwójki Zawiercie. Zawody w Nadarzynie wygrała Magda Chudy, która w decydującym meczu okazała się lepsza od Amelii Trepki. Na najniższym stopniu podium stanęła Kornelia Grzeszczyk (GLKS Barycz Janków Przygocki), która w spotkaniu o trzecie miejsce pokonała klubową koleżankę – Oliwię Wachowską.

Realizacja tak dużego przedsięwzięcia w jeden dzień to nie lada wyczyn. Jak to się robi? – Organizacja wydarzeń w Nadarzynie to przede wszystkim czysta przyjemność, którą dzielisz z ludźmi posiadającymi podobną pasję do Ciebie. Cały proces zajmuje bardzo dużo czasu – to co widzimy podczas samego turnieju jest wisienką na torcie zaangażowania wielu osób. Same czynności rozpoczynają się od planowania rodzaju wydarzenia, przewidywanej liczby uczestników, ustalenie budżetu imprezy oraz kilkunastu innych, ważnych czynników, które działają na zasadzie naczyń połączonych. Planowanie jest najważniejszym etapem organizacji doskonałego turnieju – mówi Jakub Wlaźlik, wiceprezes Sekcji Siatkówki GLKS Nadarzyn. – Następnie przychodzi czas przygotowań, gdzie dzielimy zadania i dopinamy wszystko „na ostatni guzik”. Szczegółowo analizujemy i bieżąco aktualizujemy lub w razie potrzeby modyfikujemy listę niezbędnych czynności. Tutaj również wprowadzamy zapisy do turnieju – ze względu na popularność oraz rangę sportowych wydarzeń organizowanych przez klub zapisy trwają maksymalnie kilka dni i zostają rozpowszechnione w wielu miejscach poza województwem mazowieckim. Warto zaznaczyć, że w VIII Ogólnopolskim Turnieju Singli wystartowało 180 dziewcząt z 10 województw! Tuż przed turniejem rozpoczynamy realną fazę realizacji, czyli części wykonawczej, w którym zamknięte jest wszystko, co widzimy – najprzyjemniejsza część właściwej gry i sportowej rywalizacji młodych siatkarek. Rozegrać 966 meczów w czasie krótszym niż 7 godzin na 18 boiskach jednocześnie to nie lada wyzwanie – nam udało się to uczynić – dodaje Jakub Wlaźnik.

VIII Ogólnopolskiego Turnieju Singli Dziewcząt nie byłoby bez wielkiego zaangażowania prezesa Sekcji Siatkówki GLKS Nadarzyn – Damiana Krzemińskiego. – Ostatnią fazą naszego wydarzenia jest podsumowanie i zamknięcie projektu, w które bardzo mocno zaangażowany jest Damian – nikt inny nie zna się na formalnościach tak jak on! To jest człowiek orkiestra i osoba napędzająca siatkarski Nadarzyn! Po prostu człowiek instytucja i topowy fachowiec! W tym miejscu warto wspomnieć, że wśród struktur samorządowych posiadamy wsparcie w postaci pro sportowego Wójta Gminy Nadarzyn – Pana Dariusza Zwolińskiego. Osoba ta rozumie ideę sportu i potrzebę jej realizacji wśród młodzieży. Fizycznie aktywne dzieci i młodzież to przede wszystkim osoby zdrowsze. Jednostki, które mają kontakt z rówieśnikami, co przy obecnej cyfryzacji zostaje zatarte. Dariusz wpiera nasze projekty – za co serdecznie chcemy podziękować. Wśród instytucji wspierających siatkarski rozwój Nadarzyna i pośrednio całej Polski włączone są Powiat Pruszkowski, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki – zaznacza Jakub Wlaźlik.

Doskonała organizacja nadarzyńskich zawodów na pewno zapadnie na długo w pamięci zawodniczkom i trenerom wielu polskich klubów. Cieszymy się, że po raz kolejny mieliśmy okazję objąć patronatem medialnym tak niezwykły, wyjątkowy turniej.

/Marcin Kalicki/

Fot. Paweł Oleksiak Fotografia/Sekcja Siatkówki GLKS Nadarzyn

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda