mobile
REKLAMA

Jak wybrać projekty domów do 70 m²? Odpowiadamy!

Wchodząca w życie od 1 stycznia ustawa Polski Ład umożliwia wybudowanie domu o powierzchni 70 m² bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Tego typu budynki będą mogły powstawać na zgłoszenie, w związku z czym ich projekty już teraz cieszą się dużą popularnością. Jak wybrać właściwy? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w niniejszym artykule. Jak wybrać projekt domu o powierzchni do 70 m²?

Artykuł sponsorowany
Jak wybrać projekty domów do 70 m²? Odpowiadamy!

Decydując się na budowę domu o powierzchni do 70m² należy dokładnie zdefiniować własne potrzeb, by na ich podstawie wybrać odpowiedni projekt. Tych jest naprawdę wiele, o czym można się przekonać odwiedzając stronę https://www.extradom.pl/projekty-domow-do-70m2. Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu? Pierwszą kwestią jest podjęcie decyzji odnośnie tego, czy ma to być dom parterowy, czy z poddaszem użytkowym. Równie ważna jest ilość sypialni, a także rozkład domu, ponieważ bezpośrednio przekłada się to na jego funkcjonalność. Warto również zwrócić uwagę na właściwe usytuowanie względem stron świata, a także uwzględniony w projekcie rodzaj ogrzewania. Jest to o tyle ważne, że w domu powinno znajdować się odpowiednio zaaranżowane pomieszczenie gospodarcze/kotłownia.

Dlaczego warto wybrać projekt domu parterowego o powierzchni do 70 m²?

Wśród projektów domów o powierzchni do 70 m² dużą popularnością cieszą się rozwiązania parterowe. Z czego to wynika? Przede wszystkim z funkcjonalności, ponieważ w tym przypadku wszystko mamy pod ręką. Zaletą jest z pewnością również brak schodów niezbędnych do wejścia na poddasze, które dodatkowo zabierałyby kilka metrów powierzchni. Oczywiście decydując się na projekt domu parterowego o powierzchni do 70 m² należy wziąć pod uwagę przede wszystkim odpowiedni rozkład powierzchni. Ważne w tym przypadku jest wydzielenie odpowiednich stref, czyli dziennej zawierającej salon, nocnej obejmującej sypialnie oraz użytkowej z kotłownią na czele. Odpowiednie usytuowanie tych pomieszczeń przekłada się na funkcjonalność domu. Przy stosunkowo niewielkiej powierzchni atutem może być również odpowiednio zaaranżowany taras, który będzie stanowił dodatkową przestrzeń do wykorzystania głównie latem. Dlatego też już na etapie wyboru projektu warto pomyśleć o jego zadaszeniu.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na projekty domów z poddaszem do 70 m²?

Panując budowę domu o powierzchni do 70 m² warto wziąć pod uwagę również projekty z poddaszem użytkowym. Jest to rozwiązanie o tyle korzystne, że adaptując poddasze użytkowe zyskujemy dodatkową przestrzeń, która pozwala wygospodarować zazwyczaj pokój lub nawet dwa. Zaletą takiego rozwiązania jest również fakt, że wykończenie "góry" można zostawić na później, co ogranicza wydatki w czasie budowy. 

Zalety domów o powierzchni zabudowy do 70 m²

Domy o powierzchni zabudowy do 70 m² cieszą się sporą popularnością ponieważ są tanie nie tylko w budowie, ale również w eksploatacji. Wynika to z faktu, że mniejszą powierzchnię można taniej ogrzać, niezależnie od tego jaki system grzewczy zostanie wybrany. Z reguły są to również proste bryły, co doskonale wpisuje się w trend domów energooszczędnych. Oczywiście nie oznacza to, że małe domy nie są atrakcyjne wizualnie, ponieważ odpowiednia elewacja oraz detale sprawiają, że budynek przyciąga uwagę. Zaletą domów o powierzchni zabudowy do 70 m² jest z pewnością również fakt, że wchodząca w życie ustawa Polski Ład umożliwia ich budowanie bez pozwolenia na budowę, znacznie ograniczając tym samym formalności po stronie inwestora.

Wybierając projekt domu do 70 m² należy dokładnie przemyśleć swoje potrzeby, co pozwoli odpowiednio dopasować do nich funkcjonalność budynku. Szeroka gama projektów tego typu, która jest dostępna na portalu extradom.pl z pewnością sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Fot. mat. pras.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda