mobile
REKLAMA

Jest ostrzeżenie przed upałami. Miasto uruchamia zraszacze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed upałami. Temperatura powietrza dziś i jutro może osiągnąć nawet 33°C. W Warszawie w kilku lokalizacjach rozstawiono zraszacze uruchamiane na przycisk

NKK
Jest ostrzeżenie przed upałami. Miasto uruchamia zraszacze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami.  Temperatura maksymalna w dzień 27-28.06 (czwartek-piątek) od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 21°C.

Przy takich temperaturach na zewnątrz, jak podkreślają specjaliści warto zostać w domu i odpowiednio nawadniać organizm. Jednak z powodu upałów nie zrezygnujemy z aktywności m.in. zawodowych.

Warto podróżując po mieście skorzystać wtedy m.in. z przygotowanych zraszaczy wody.

Zraszacze 

Urządzenia działają na przycisk. Kilka takich zraszaczy pojawiło się w popularnych lokalizacjach w centrum, m.in. na placu Trzech Krzyży (w okolicy pomnika Wincentego Witosa), przy ul. Nowy Świat (niedaleko ul. Smolnej), na skwerze Hoovera oraz na Płycie Desantu (Bulwar Flotylli Wiślanej).

- Ze zraszaczy będzie można skorzystać również w dzielnicach, które zgłoszą swoje zapotrzebowanie do warszawskich wodociągowców. O dokładnych lokalizacjach urządzeń zdecydują same Urzędy Dzielnic. Obecnie zraszacz jest dostępny na terenie Rembertowa (al. gen. Antoniego Chruściela „Montera”). Wkrótce nastąpi montaż na terenie Bemowa (park Górczewska), Wesołej (okolice placu zabaw na ul. Warszawskiej) i Wilanowa (na skwerze przed Urzędem Dzielnicy) – wyjaśnia rzecznik prasowa Urzędu Miasta, Monika Beuth.

Mieszkańcy mogą schłodzić się również w letnich miejskich basenach, np. na terenie Ośrodka Inflancka czy Parku Wodnego Moczydło. Oba miejsca zostały udostępnione pod koniec maja. Podobnych atrakcji warto poszukać też w swoich dzielnicach. Od 2022 r. w parku Henrykowskim na Białołęce działa wodny plac zabaw, a od niemal miesiąca plac na Marysinie Wawerskim.

Poidełka

W Warszawie można również korzystać z poidełek. Jak zapewnia stołeczny ratusz tym roku w miejskiej przestrzeni pojawi się ich 25. Obecnie do dyspozycji warszawiaków są już 22 takie poidełka: 13 w Śródmieściu (w parku Agrykola, przy ul. Kościelnej i Dąbrowskiego, a dodatkowo 6 sztuk na Bulwarze Pattona i 4 na Bulwarze Karskiego), 4 na Mokotowie (przy ul. Jazgarzewskiej i Promenady oraz przy skrzyżowaniu ulic Rejtana ze Starościńską i Ursynowskiej z Puławską) oraz 5 na Żoliborzu (w parku Kaskada, na skwerze Newerlego, przy ul. Bieniewickiej i Promyka oraz przy skrzyżowaniu ulic Braci Załuskich i Sady Żoliborskie). Mogą z nich korzystać również czworonogi.

 

fot. UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda