Kampania “Zaszczep się na zdrowie”. Stołeczny ratusz podpisał porozumienie z warszawskim Sanepidem
Stołeczny ratusz podpisał porozumienie z Sanepidem w Warszawie. Polega ono na promowaniu szczepień ochronnych wśród mieszkańców stolicy. Szczepienia działają jak tarcza ochronna. - podkreśla wiceprezydent Warszawy.

Stołeczny ratusz podpisał z Państwową Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie porozumienie o współpracy, która ma na celu promowanie wśród mieszkańców szczepień ochronnych. W ramach wspólnej akcji można się będzie dowiedzieć, dlaczego warto się szczepić, jakie szczepienia w Polsce są obowiązkowe, a jakie zalecane, a także o tym kto może skorzystać z bezpłatnych szczepień.
Jak informuje Światowa Organizacja Zdrowia ( WHO) w ciągu ostatnich 50 lat, szczepionki uratowały życie ponad 150 mln osób, a dzięki kontynuacji programów szczepień kolejne 120 mln ludzi łącznie zostanie uratowanych w latach 2019-2030.
Szczepienia działają jak tarcza ochronna i są najskuteczniejszym oraz najbardziej efektywnym sposobem zapobiegania wielu chorobom zakaźnym. Dlatego, aby jak najlepiej informować i edukować naszych mieszkańców i mieszkanki na temat szczepień, podjęliśmy współpracę z warszawskim Sanepidem. Latem tego roku przeprowadziliśmy już wspólną kampanię zachęcającą do szczepień przed podróżą do egzotycznych krajów. Teraz rozpoczynamy kolejną odsłonę kampanii - dlaczego warto się szczepić. - podkreśla Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.
fot. Freepik