mobile
REKLAMA

Kawiarnia w Parku Zachodnim

Kolejny raz wracamy do tematu kawiarni w Parku Zachodnim. -Park Zachodni to jeden z, relatywnie, nowych terenów rekreacyjnych na mapie Ochoty. Park powstał na obszarze byłych ogródków działkowych u zbiegu ul. Bitwy Warszawskiej i Alej Jerozolimskich. Po licznych perturbacjach, o których słów kilka  za chwilę, park został otwarty dla mieszkańców. Główne atrakcje Parku Zachodniego to fontanna, dająca ulgę w upalne dni, oraz infrastruktura sportowo – rekreacyjna: skatepark, siłownia plenerowa, plac zabaw, boisko, stacjonarne leżaki, dookoła ścieżki rowerowe … Wszystko nowoczesne – oddające charakter tego miejsca. Okoliczni mieszkańcy, ale nie tylko, zyskali długo oczekiwane miejsce do wypoczynku i rekreacji.  Aczkolwiek nie wszystko, jednak, wygląda tak „kolorowo”.

Informacja prasowa
Kawiarnia w Parku Zachodnim

Niestety, w Parku Zachodnim nie ma żadnego obiektu, gdzie można się napić kawy, napoju, zjeść coś słodkiego. Dlaczego? -   Kawiarnia w parku nie została oddana do użytkowania. Obecnie przykrywa ją niezbyt estetyczny pokrowiec, niczym sarkofag na nieczynnym reaktorze.

W związku z upadłością wykonawcy i nieprawidłowościami przy budowie kawiarni obiekt stanowił dowód w sprawie. Są jednak nowe okoliczności. Okazuje się, że do sprawy sądowej nie dojdzie, bowiem m.st. Warszawa nie zamierza się sądzić z podwykonawcą obiektu, a to dało, z kolei, szansę na podjęcie przez dzielnicę Ochota działań, zmierzających do uporządkowania terenu.

 I w tym miejscu bardzo dobre informacje! – Już 28 marca nastąpi otwarcie ofert na rozbiórkę dotychczasowej kawiarni. Sama rozbiórka będzie trwać około dwóch tygodni, a więc w okolicach połowy kwietnia szkielet dotychczasowej budowli zniknie. Potem, również około dwóch tygodni potrwa kompletowanie dokumentacji powykonawczej po rozbiórce i temat nieużytkowanego obiektu zostanie ostatecznie zamknięty. Nareszcie!

Równolegle trwają prace związane z przygotowaniem projektu na budowę nowej kawiarni. Obecnie projekt jest w fazie sprawdzania i niezwykle istotnych uzgodnień z gestorami mediów. Nowy projekt uwzględnia obowiązujące obecnie bardziej restrykcyjne normy cieplne wymagane przy budowie tego typu obiektów. Jesienią zostanie ogłoszony i rozstrzygnięty przetarg na budowę nowej kawiarni. Miejmy nadzieję, że wszystko się odbędzie zgodnie z zakładanym harmonogramem. Przewiduje się, że sam proces inwestycyjny zajmie około trzech miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że w pierwszym kwartale 2023 r. nowa kawiarnia będzie gotowa.

Takie miejsce jest w Parku Zachodnim bardzo potrzebne. Kawiarnia to obiekt na tym terenie naturalnie pożądany. Nie pozostaje, więc, nic innego jak trzymać kciuki za powodzenie całego przedsięwzięcia.

Fot. UD Ochota

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda