mobile
REKLAMA

Kolejny spacer po Szczęśliwicach

Już niedługo – 25 marca odbędzie się kolejny spacer po Ochocie. A konkretnie po Szczęśliwicach. Będzie to już drugi spacer po Szczęśliwicach. Pierwszy odbył się w grudniu, ale okazuje się, że ten rejon dzielnicy jest tak ciekawy, że nie udało się zrealizować całego przewidzianego programu spaceru.

Informacja prasowa
Kolejny spacer po Szczęśliwicach

Tym razem spotykamy się o godzinie 10.00 na rogu Włodarzewskiej i Grójeckiej, 25 marca (sobota). Spacer poprowadzi doświadczony przewodnik, varsavianista Maciej Sotomski, znany też jako „Warszawski Łazik”. Trasa spaceru: Włodarzewska – Park Szczęśliwicki – Drawska – Śmigłowca, Mszczonowska - Berestecka. Spacer zakończy się na tyłach CH Reduta.

Dzisiejsze Szczęśliwice kojarzą nam się przede wszystkim z Parkiem Szczęśliwickim – miejscem rekreacji i wypoczynku, z osiedlem charakteryzującym się dynamicznie rozwijającą się zabudową mieszkaniową. Szczęśliwice znajdują się w południowo – zachodniej części Ochoty, obejmującej również osiedla Stara Ochota, Filtry i Rakowiec. Sąsiadują ze Starą Ochotą i Rakowcem, ale też z położonymi na Woli Odolanami oraz znajdującymi się w obrębie dzielnicy Włochy osiedlami Raków i Stare Włochy. Pierwsze wzmianki o tych terenach pojawiły się już w średniowieczu. O tym i o wielu innych faktach historycznych, ale i o współczesności tego rejonu Warszawy nożna się wiele dowiedzieć z wydanej przez dzielnice w zeszłym roku książki Henryka Sienkiewicza, zatytułowanej „Szczęśliwice”. Uwaga – uczestnicy spaceru otrzymają książki „Szczęśliwice” autorstwa H. Sienkiewicza. I to jest kolejna przyczyna, dla której warto wziąć udział w marcowym spacerze.

Szczęśliwice są zróżnicowanym rejonem stolicy, pełnym kontrastów, gdzie historia przeplata się z nowoczesnością. Mają swój niewątpliwy, oryginalny charakter. Znajdziemy tutaj niską, rozproszoną zabudowę, PRL-owskie blokowiska, sąsiadujące z nowymi osiedlami wzniesionymi przez deweloperów. I oczywiście perła Szczęśliwic – Park Szczęśliwicki z akwenem, bogatą fauną i florą, bazą sportową i rekreacyjną (boiska, otwarte baseny, place zabaw).

Jak pisze w swojej książce Henryk Sienkiewicz: „nazwa tej części Warszawy sugeruje, że żyje się tutaj szczęśliwie. I chyba coś w tym jest. ” - Nic dodać, nic ująć.

Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i będzie to bardzo udany spacer. Zapraszamy wszystkich miłośników Ochoty, a szczególnie Szczęśliwic.

fot.UDO


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda