mobile
REKLAMA

Konkurs - wygraj książkę „Sisi. Samowolna cesarzowa” . Wydawnictwa HarperCollins

Razem z wydawnictwem HarperCollins przygotowaliśmy konkurs! Mamy dla Was do wygrania książkę  Allison Pataki  „Sisi. Cesarzowa mimo woli”.

Piotr Wróbel
Konkurs - wygraj książkę „Sisi. Samowolna cesarzowa” . Wydawnictwa HarperCollins

Sisi jest od piętnastu lat żoną Franciszka Józefa, cesarza Austro-Węgier. Kiedyś naiwna i nieśmiała, teraz to pewna swych racji
i wyborów kobieta, matka następcy tronu. Poddani ją kochają, krytycy i wrogowie niechętnie przyznają, że sprawdziła się w roli cesarzowej. Jej rosnące wpływy są jednak dla wielu solą w oku. A chociaż w Wiedniu szampan leje się strumieniami i co wieczór rozbrzmiewają melodyjne walce, dwór Habsburgów to przede wszystkim pole bitwy – o władzę i majątek. Wielu marzy, by coraz bardziej niezależna cesarzowa popełniła taki błąd, który na zawsze odsunie ją od tronu. 

Książce patronują: lubimyczytac.pl, Wirtualna Polska  

Po książkę sięgnęłam po wycieczce do zamku Schönbrunn. Zaciekawiła mnie historia Sisi i chociaż popełniła wiele błędów, nie śmiem jej oceniać. Każdy z nas je popełnia. Jestem pełna podziwu zgłębieniu faktów historycznych przez autorkę. Uważam, że włada świetnym piórem i przedstawiona przez nią historia nie przytłacza, a wciąga.Magda, lubimyczytac.pl***

[…] W pierwszej części bardzo polubiłam Sisi, współczułam jej tego rygoru jaki panował na dworze wiedeńskim, płakałam razem z nią, gdy teściowa nie pozwalała jej zbliżać się do dzieci. W drugiej części większą sympatią darzyłam Franciszka Józefa, spokojnego, uporządkowanego mężczyznę, który starał się mądrze zarządzać krajem oraz finansował fanaberie swojej pięknej małżonki. Moje serce było złamane, gdy czytałam o Rudolfie, który nawet w wieku 30 lat potrzebował matki, która nawet gdy była obok, to była dla niego niedostępna. Polecam..Szewczynka, lubimyczytac.pl***

Czytając tę książkę bardzo żałowałam, że w ten sposób nie są pisane książki do historii. Z nudnego szkolnego przedmiotu można by wiele zapamiętać, czytając tak pasjonującą historię jak ta.Magda, lubimyczytac.pl 

„Sisi. Samowolna cesarzowa” to kontynuacja fabularyzowanej biografii barwnej cesarzowej Austro-Węgier autorstwa Allison Pataki.

Pierwsze lata cesarzowej u boku Franciszka przedstawia powieść „Sisi. Cesarzowa mimo woli”.

O AUTORCE

Allison Pataki to amerykańska dziennikarka i autorka powieści historycznych. Pochodzi z Nowego Jorku. Regularnie publikuje w Huffington Post i FoxNews.pl. Jej debiutancka powieść, do napisania której zainspirowały ją wydarzenia wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, stała się bestsellerem na liście New York Timesa.

Zasady konkursu:

Co trzeba zrobić?

Polajkuj konkursowy wpis na Facebooku i udostępnij go, a w komentarzu poniżej lub w komentarzu na Facebooku odpowiedz na pytanie: dlaczego właśnie Ty chcesz wygrać książkę wydawnictwa HarperCollins  "Sisi. Cesarzowa mimo woli”

Odpowiedzi można udzielać do dnia 05.11.2022 do godziny 23:59.

Wyłonienie zwycięzcy zostanie opublikowane  do dnia 07.11.2022 roku.

Uwaga! Nagrody czekają na odbiór do 10 dni od rozwiązania konkursu. Zostaną one doręczone zwycięzcy.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs prowadzony jest za pośrednictwem portalu Informator Stolicy pod adresem www.informator-stolicy.pl
2. Organizatorem konkursu jest firma P&D Idea zwana dalej „Organizatorem”.
3. Konkurs zostanie przeprowadzony przez Organizatora na stronie www prowadzonej przez Organizatora pod adresem URL: www.informator-stolicy.pl zwanym dalej „Portalem”, w dniach od 30.10.2022 do 05.11.2022 roku.
4. Przystępując do konkursu, poprzez wysłanie zgłoszenia – uczestnik akceptuje postanowienia regulaminu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych udostępnionych w Konkursie.
5. Wszelkie pytania, komentarze oraz skargi i reklamacje związane z Konkursem powinny być kierowane do Organizatora. Wszelkie dane osobowe i informacje przekazywane przez uczestników w ramach Konkursu powierzane są Organizatorowi.
6. Konkurs nie jest grą hazardową w rozumieniu ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. 2009, Nr 201, poz. 1540 ze zm.) i nie podlega rygorom określonym w w/w ustawie.
7. Udział w Konkursie jest dobrowolny i nieodpłatny.
8. Prawo udziału w Konkursie przysługuje osobom, które spełniają warunki uczestnictwa w konkursie, wskazane w treści Regulaminu i nie podlegają wykluczeniu z udziału w Konkursie, zgodnie z treścią Regulaminu.
9. W Konkursie może wziąć udział osoba fizyczna, która: posiada miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej; posiada pełną zdolność do czynności prawnych albo ograniczoną zdolność do czynności prawnych i uzyskała zgodę rodzica lub opiekuna prawnego (przedstawiciela ustawowego) na udział w Konkursie na zasadach określonych w Regulaminie; zapoznała się z treścią Regulaminu i zaakceptowała jego postanowienia; opublikowała w Okresie Trwania Konkursu na Portalu przynajmniej jedno Zgłoszenie Konkursowe swojego autorstwa.
10. Zgłoszenie Konkursowe polega na polajkowaniu postu konkursowego na Facebooku, udostępnieniu go i umieszczeniu w terminie od 30.10.2022 do 05.11.2022 roku komentarza z odpowiedzią na pytanie „dlaczego właśnie Ty chcesz wygrać książkę  „Sisi. Samowolna cesarzowa” . Wydawnictwa HarperCollins  pod danym wpisem konkursowym umieszczonym na Portalu lub na Facebooku.
11. Zgłoszenia Konkursowe nie mogą zawierać treści wulgarnych, obelżywych, nieobyczajnych, dyskryminujących, obrażających uczucia religijne lub w inny sposób sprzecznych z prawem lub zasadami współżycia społecznego.
12. Po zakończeniu Konkursu Komisja Konkursowa wyłoni Laureata Konkursu – autora najciekawszego Zgłoszenia  Konkursowego według oceny Komisji Konkursowej.
13. Przy ocenie Zgłoszeń Konkursowych Komisja Konkursowa będzie brała pod uwagę następujące kryteria: oryginalna i nietuzinkowa odpowiedź.
14. Prawidłowe przeprowadzenie Konkursu i wyłonienie Laureatów Konkursu zapewnia Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora, składająca się z 3 osób. W skład Komisji Konkursowej wchodzą osoby ze strony Organizatora.
15. Laureaci Konkursu zostaną wyłonieni i ogłoszeni na Portalu dnia 07.11.2022 roku. Publikacji, o której mowa będzie podlegała nazwa użytkownika Laureata Konkursu.
16. Laureat Konkursu zobowiązany jest w ciągu 2 (dwóch) dni od dnia ogłoszenia wyniku konkursu przesłać wiadomość do Organizatora Konkursu.
17. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany Regulaminu, o ile nie pogorszy ona warunków uczestnictwa w Konkursie. Zmiana wchodzi w życie z chwilą jej publikacji na Portalu.
18. Organizator zastrzega sobie prawo weryfikacji, czy Uczestnicy spełniają warunki określone w Regulaminie.
19. Niniejszy Regulamin oraz jego zmiany wchodzą w życie z chwilą ich ogłoszenia na Portalu.
20. W przypadku, gdy Laureat Konkursu zrezygnuje lub nie zgłosi się po odbiór nagrody, przez 10 dni od ogłoszenia wyniku Konkursu, trafia ona do puli  nagród Informatora Stolicy przeznaczonych na konkursy.

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda