mobile

Kreatywne zajęcia on-line dla mieszkańców

W związku ze stanem epidemii ośrodki kulturalne na Woli przygotowały bogatą ofertę zajęć zdalnych. Do akcji #ZostanWDomu włączyły się m.in. wolska Biblioteka Publiczna, Wolskie Centrum Kultury czy Zespół Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej, inspirując czy ucząc na odległość.

inf.prasowa
Kreatywne zajęcia on-line dla mieszkańców

Wolskie instytucje kulturalne i edukacyjne przygotowały dla mieszkańców atrakcyjną ofertę zajęć zdalnych. – W tym trudnym czasie izolacji i walki z epidemią chcemy przedstawić szeroki wachlarz możliwości ciekawego spędzania czasu w domu. Nasza oferta jest niezwykle bogata i każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy w sposób zdalny uczyć się języków, wolscy bibliotekarze czytają dzieciom bajki i wiersze, organizowane są również zajęcia taneczne i plastyczne. To tylko niektóre propozycje naszej oferty zajęć on-line – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. - Zachęcam do częstego odwiedzania stron internetowych oraz profili na portalach społecznościowych wolskich placówek, gdzie oferta zajęć jest sukcesywnie powiększana – dodaje.

 

Biblioteka Publiczna na Woli (www.bpwola.waw.pl/) skupia się na tym, aby w czasie, gdy zamknięte są wszystkie placówki jej czytelnicy nie czuli się pozostawieni i opuszczeni. Biblioteka chce promować czytelnictwo za pośrednictwem internetu, informować o ciekawych inicjatywach i podtrzymywać kontakt z czytelnikami. Działania Biblioteki na Woli:

Pracownicy Biblioteki Publicznej na Woli stworzyli specjalną, ciągle aktualizowaną bazę okołoliterackich materiałów, stron, blogów i miejsc w sieci, z których można korzystać za darmo. Zapraszamy wszystkich do obcowania z literaturą w domowym zaciszu: https://www.bpwola.waw.pl/2020/03/16/zostajemy-domu-literatura/

Na kanałach Biblioteki Publicznej na Woli, w mediach społecznościowych organizowane są różne akcje i zabawy dla czytelników. W albumie „Co czytają bibliotekarze” można podejrzeć pracowników biblioteki podczas lektury, na profilach filii odbywają się konkursy i quizy czytelnicze. Wstawiane są także bieżące informacje o wydarzeniach ze świata literatury.

Bezpłatny dostęp do serwisów Legimi i Ibuk Libra, który do tej pory można było otrzymać w filiach czytelni, można teraz zdobyć drogą mailową.

Biblioteka Poliglotka zaprasza do skorzystania z możliwości poszerzania kompetencji językowych podczas konwersacji po niemiecku za pośrednictwem komunikatora internetowego. Seniorzy z kolei mogą korzystać z Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora drogą telefoniczną lub on-line (zapisy prowadzone są pod numerem 733 749 714).

Biblioteka na Redutowej stworzyła także specjalny kanał na YouTube z filmami, na których Bibliotekarze czytają dzieciom bajki i wiersze: https://www.youtube.com/channel/UCHWUiUxR9HVx4XAHZmQdNGQ

Zespół Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej w skład, którego wchodzi Młodzieżowy Dom Kultury  przy ul. Brożka 1a i V Ogród Jordanowski przy ul. Ludwiki 2/4 proponuje swoim wychowankom i rodzicom oraz wszystkim zainteresowanym odbiorcom ofertę zająć zdalnych dla dzieci w wieku 3-19 przygotowaną przez nauczycieli placówki. Ofertę publikowana i uaktualniana jest na stronie www.zwpek.pl oraz na stronie V Ogrodu Jordanowskiego www.voj.zwpek.pl/.

Można je znaleźć także na  facebooku ZWPEK WOLA. Do tej pory odbyły się wirtualne zajęcia m.in. z kreatywnej plastyki, treningu twórczości i arteterapii tańca czy nauki gry na ukulele.

Propozycja zajęć Wolskiego Centrum Kultury  (https://wck-wola.pl/) przewiduje:

  • Pasjonata – pracownia rękodzieła artystycznego. Przygotowywanie krótkich filmików umieszczonych na Facebooku WCK z pracami do wykonania przez osoby chętne do działania. Kolejna praca to kartka świąteczna, którą mogą wykonać dzieci i przekazać sąsiadom mieszkającym obok. W przygotowaniu zdjęcia prac uczestniczek Pasjonaty do pokazania w formie wirtualnej galerii na Facebooku lub stronie internetowej (Bezpłatne).
  • Zajęcia plastyczne – praca nad formułą warsztatów plastycznych, które będą miały postać wideo. Stworzone materiały będą mieć również postać teoretyczną czyli zawierać wiadomości z teorii i historii sztuki. Na stronie www jak i w mediach społecznościowych będą pojawiać się konkursy plastyczne oraz quizy. Wszystkie działania, będą bezpłatne i dostępne dla wszystkich.
  • Studio Słowa i Piosenki – zajęcia prowadzone są na podstawie nagrań przysłanych poprzez aplikację VOICE RECORD PRO. Instruktor doradzi w sprawach intonacji, dykcji i interpretacji piosenki. (Bezpłatne).
  • Nauka gry na fortepianie – zajęcia prowadzone są za pomocą Skype metodą audio-video. Uczeń gra na własnym instrumencie poszczególne utwory, instruktor czuwa nad poprawnością materiału dźwiękowego, wprowadzając korekty. Dodatkowo uczniowie otrzymują zadania muzyczne do samodzielnego rozwiązywania teorii i zasad muzyki. Zapisy mailowo: faredo@02.pl (Płatne).
  • Zajęcia szachowe prowadzone online – grupa początkująca i zaawansowana. Udostępniane są dedykowane filmy z lekcjami, zadania, malowanki i dodatkowe materiały – wszystko na platformie kursów Szacholndia.pl – każdy uczestnik otrzymuje login i hasło. Aby zapisać się na zajęcia trzeba kontaktować się z Wolskim Centrum Kultura (Płatne).
  • Zabawy z tańcem dla najmłodszych w formie ok. 30 minutowych nagrań. Każdy uczestnik odtwarza u siebie w domu otrzymane nagranie w komputerze/ telewizorze/tablecie i wykonuje polecenia oraz podąża za instruktorem, którego słyszy i widzi na ekranie. Zajęcia składają się z: rozgrzewki, zabawy rytmizacyjnej, nauki kroków tanecznych, chodzonych ćwiczeń na koordynację oraz nauki krótkiej choreografii – zajęcia w przygotowaniu do pracy online (płatne).
  • Balet z elementami akrobatyki – w przygotowaniu 20 minutowe zajęcia online ( płatne).

 

 

Źródło: UD Wola

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda