mobile
REKLAMA

Kultura na każdą pogodę: weekendowe wydarzenia w Warszawie

W rozpoczynający się weekend Warszawa tętnić będzie życiem kulturalnym, oferując szeroką gamę wydarzeń zarówno na świeżym powietrzu, jak i we wnętrzach. Niezależnie od tego, czy wolisz spędzać czas na łonie natury, uczestnicząc w plenerowych festiwalach i koncertach, czy też w zaciszu galerii i teatrów, każdy znajdzie coś dla siebie. Oto przegląd najciekawszych wydarzeń, które warto odwiedzić w stolicy 15 i 16 czerwca.

Maja Jaubin
Kultura na każdą pogodę: weekendowe wydarzenia w Warszawie

Klimt w Warszawie

Po sukcesach w innych dużych miastach świata, sławny multimedialny spektakl zawitał 8 marca w Warszawie. Jeszcze do 4 sierpnia macie czas odwiedzić to niesamowite miejsce. Na tej wystawie można doświadczyć połączenia dawnej sztuki z nowoczesnymi technikami jej przedstawienia. W tym miejscu obrazy ożywają, a widzom podczas zwiedzania towarzyszy muzyka. Jakby zwiedzającym jeszcze zabrakło wrażeń, w przestrzeni wirtualnej będzie można prawie że zetknąć się z najbardziej znanymi dziełami artysty. W sumie ekspozycja prezentuje około 300 prac Klimta.

https://www.ebilet.pl/biznes/wystawa/klimt

O dwóch takich, co ukradli księżyc w teatrze Lalka:

Rodzicu! I tobie spodoba się następna propozycja. W teatrze Lalka w ten weekend artyści wystąpią w adaptacji ponadczasowej powieści Kornela Makuszyńskiego. O dwóch takich, co ukradło księżyc miało już swoją premierę pod koniec 2023 roku. Przedstawienie, któremu towarzyszyć będzie muzyka Grzegorza Turnau, nie tylko bawi, ale też zwraca uwagę na wartościowe wzorce do naśladowania. Spektakl będzie wystawiony w sobotę o 17:30 oraz w niedzielę o 14:00. Uwaga, bilety są dostępne do soboty do godziny 11:30.

https://teatrlalka.pl/pl/spektakle/o-dwoch-takich-co-ukradli-ksiezyc

Kino plenerowe

Lato, lato, lato czeka, a wraz z latem czekają na nas kina plenerowe! LOT Kino Letnie, czyli pokazy plenerowe Kinoteki, ruszyły już 1 czerwca. W sobotę 15 czerwca organizatorzy zapraszają na film Portret kobiety w ogniu (z 2019 roku). Dostępna dla widzów będzie również strefa gastronomiczna, a w razie złej pogody, pokaz zostanie przeniesiony do sali w Kinotece. Seans rozpocznie się o godz. 21:30 na Placu Defilad.

https://kinoteka.pl/film/lot-kino-letnie-w-strone-zachodzacego-slonca/

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich

Kto jeszcze nie słyszał o tym wydarzeniu, niech teraz się dowie. Co roku w okresie letnim melomani (i nie tylko!) gromadzą się wokół pomnika Chopina, by wsłuchiwać się w piękne jego utwory. Dźwięki fortepianu rozbrzmiewają w parku w każdą niedzielę o godzinie 12 i 16. Wystarczy przyjść, usiąść na trawie lub ławeczce i pozwolić się ponieść muzyce naszego sławnego kompozytora.

https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/wydarzenia/koncert-chopinowski

Letni piknik

Muzeum Polin zaprasza na wielokulturowy piknik na świeżym powietrzu. Członkowie Baza Inclusive przygotują dania z różnych stron świata, jednak głównym daniem w sobotę będzie Afganistańskie „Okra Curry”. Stowarzyszenie Baza to osoby z doświadczeniem uchodźczym i imigranckim. Jeśli lubisz odkrywać nowe smaki, ten piknik jest właśnie dla ciebie! #PolinNałące zaprasza w sobotę w godzinach 13 – 15. Obowiązuje wstęp wolny!

https://polin.pl/pl/wydarzenie/piknik-z-baza-inclusive

Święto Ulicy Stalowej

Dom Kultury „Praga” po raz trzeci zaprasza Warszawiaków na „Święto Ulicy Stalowej”. W tym roku podczas festiwalu świętowane jest również 20-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dlatego w sobotę na scenie zobaczymy zespoły z krajów, które później dołączyły do UE. W niedzielę zaś zawitają muzycy z krajów kandydujących do Unii. Sobota rozpocznie się przejazdem rowerowym oraz paradą sąsiedzką. Wystąpi również warszawska Kapela Sztajer. W niedziele możemy spodziewać się m.in. wspólnego śniadania sąsiedzkiego oraz operowego koncertu balkonowego. Oprócz wymienionych atrakcji, będzie ich jeszcze dużo, dużo więcej!

https://www.facebook.com/events/432938606089646/

 

fot. pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda