mobile
REKLAMA

Legia ma nowego trenera!

Siatkarze Legii występujący w Tauron 1. Lidze mają nowego trenera. Mateusza Mielnika zastąpił dobrze znany w Warszawie Krzysztof Wójcik.

Marcin Kalicki
Legia ma nowego trenera!

Nowy szkoleniowiec „Wojskowych” przez ostatnie dwanaście sezonów prowadził drugoligowy MOS Wola Tramwaje Warszawskie, dwukrotnie wygrywając rozgrywki. Trener Wójcik poprowadził także stołeczną drużynę do brązowego medalu Mistrzostw Polski U-23.

Krzysztof Wójcik doskonale zna zespół Legii, z którym przez wiele sezonów rywalizował w rozgrywkach II-ligowych. I choć trener musi budować skład od nowa, bowiem z „Wojskowymi” pożegnało się kilku kluczowych zawodników tj. Arkadiusz Żakieta, Karola Rawiak, Jakub Abramowicz czy Maciej Stępień, to nie będzie miał problemów z zaaklimatyzowaniem się w stołecznej drużynie.

– Po dwunastu latach w MOS-ie przyszedł czas na zmiany. Pierwotny plan był taki żeby może trochę odpocząć, ale pojawiła się opcja poprowadzenia Legii i z niej skorzystałem. To przede wszystkim awans sportowy, o ligę wyżej, ale czuję, że sobie poradzę. Na ten moment zespół nie jest jeszcze skompletowany, więc za wcześnie na stawianie celów – mówi Krzysztof Wójcik.

Wraz z trenerem do zespołu Legii z MOS Wola przyszedł atakujący Paweł Szczepaniak oraz statystyk Patryk Fliszkiewicz. W stołecznej drużynie będzie można nadal zobaczyć poczynania m.in.: Patryka Akali, Piotra Szlęzaka, Wojciecha Sumarę, Bartosza Stępnia czy Bartosza Tomczaka.  

Trenerowi życzymy powodzenia w nowym miejscu oraz sukcesów z kolejnym stołecznym zespołem!

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda