mobile
REKLAMA

Letni festiwal Nowego Miasta

Nuda podczas wakacji w Warszawie? Niemożliwe. Nie dla ludzi, którzy chcą wyjść z domu i spędzić czas w innym miejscu niż centrum handlowe. Do szerokiej oferty kulturalnej dołączyła Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna organizując po raz ósmy Letni Festiwal Nowego Miasta.Od 25 lipca na warszawskim Nowym Mieście organizowany jest szereg wydarzeń kulturalnych.

Letni festiwal Nowego Miasta

W sobotnie przedpołudnie 1 sierpnia melomani w ogródku Fundacji Sto Pociech przy ulicy Freta 20/24a mieli okazję wysłuchać muzyki w wykonaniu Foxy Trio. Młode dziewczyny: Aneta Mścisz, Paula Lis i Ewa Harasiumuk grały na instrumentach dętych blaszanych. W przerwach pomiędzy kolejnymi utworami dziewczyny udzielały lekcji muzyki. Tłumaczyły między innymi, dlaczego saksofon pomimo tego, że wykonany jest z metalu należy do grupy instrumentów dętych drewnianych.

Kolejną atrakcją czekającą na zainteresowanych dobrą zabawą był udział w grze miejskiej. Na miejsce zbiórki zgłosiło się kilkanaście osób, od dzieci z rodzicami, po panie trochę starsze.

Gra toczy się na ulicach Nowego Miasta i celem jej jest przybliżenie historii i topografii i tego, co kryją ulice nowomiejskie. Są elementy muzyczne, ponieważ gra odbywa się w ramach letniego festiwalu – powiedziała Karolina Paczyńska, przewodnik warszawski.

Zadania, które organizatorzy postawili przed uczestnikami są różne, w grze mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, nie ma ograniczeń wiekowych. Oczywiście osoby niepełnoletnie muszą znajdować się pod opieką osób dorosłych. Dla zwycięzców gry, organizatorzy przewidzieli nagrody.

Kolejny weekend, czyli 8 i 9 sierpnia również zapowiada się interesująco. 8 sierpnia w ogrodzie Sto Pociech przy ulicy Freta 20/24a zagra Swoją Drogą Trio, a Karolina Paczyńska zaprasza na spacer ulicą Długą. W niedzielę 9 sierpnia czeka Filharmonia Przedszkolaka, a w Kościele Stygmatów św. Franciszka Serafickiego przy ulicy Zakroczymskiej 1 będzie można wysłuchać koncertu muzyki klasycznej.

Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda