mobile
REKLAMA

Masz skończone 16 lat? Zostań wolontariuszem w punkcie szczepień

Warszawa szuka młodych, którzy chcą pomóc w walce z COVID-19 jako wolontariusze w punktach szczepień powszechnych.

Informacja prasowa
Masz skończone 16 lat? Zostań wolontariuszem w punkcie szczepień

Zespoły wolontariuszy dbają o to, aby każdy, kto przychodzi do punktu szczepień powszechnych otrzymał niezbędne informacje a sama wizyta przebiegła  jak najsprawniej. Warszawa poszukuje ochotniczek i ochotników, którzy wesprą medyków w obsłudze osób zapisanych na szczepienia. Wystarczy mieć ukończony 16 r. ż. i zgłosić swoją gotowość do działania.

– Młodzież aktywnie angażuje się we wszelką pomoc w działaniach związanych z przeciwdziałaniem pandemii. Harcerze, uczniowie, członkowie młodzieżowych rad udowodnili nam zaraz po pojawieniu się pierwszych przypadków zakażeń, że są gotowi stanąć na wysokości zadania i wesprzeć całym sercem każdy projekt, którego celem jest jak najszybszy powrót do normalności – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy, i dodaje: – 16 i 17-latkowie już wcześniej dopytywali o możliwość wolontariatu w warszawskich punktach szczepień powszechnych, ale wówczas niestety musieliśmy im odmawiać. Od momentu, gdy zmieniły się zasady szczepień, zapraszamy również i ich!

Kto może zostać wolontariuszem?

Wolontariuszem w warszawskim punkcie szczepień powszechnych może zostać każdy, kto ukończył 16. r. ż. Nie trzeba być związanym z sektorem służby zdrowia. Wystarczy dyspozycyjność, zmysł organizacyjny i gotowość do niesienia pomocy.

Punkty działają od poniedziałku do niedzieli – aby wesprzeć ich działanie wystarczy być dyspozycyjnym przez kilka godzin tygodniowo. Jedynymi wymogami wobec osób zgłaszających się na wolontariat jest dobry stan zdrowia oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

Zgłoszenia na wolontariat (do konkretnego punktu) przyjmowane są przez Miejski Portal Wolontariatu ochotnicy.waw.pl.

Czym zajmują się wolontariusze?

Osoby zaangażowane w wolontariat mają za zadanie m.in. udzielać informacji osobom zgłaszającym się na szczepienie, organizować kolejki do rejestracji i szczepień, pomagać przy wypełnianiu formularzy czy kierować do odpowiednich stanowisk szczepień. W każdym z punktów mogą pojawić się jeszcze dodatkowe zadania związane z organizacją przebiegu szczepień masowych, przy których będą pomagać wolontariusze.

Co zapewniamy wolontariuszom?

Wolontariusze zostają ubezpieczeni oraz wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej. Dodatkowo otrzymują koszulki identyfikacyjne. Z każdym wolontariuszem podpisywane jest porozumienie o współpracy, na podstawie którego zostanie wystawione zaświadczenie o wolontariacie i liczbie przepracowanych godzin. Oprócz tego chętni także będą mogli się zaszczepić.

Fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda