mobile

Meksykańscy amigos na Bielanach

Piknik Kulturowy z okazji rozpoczęcia wakacji przy bielańskim Ratuszu to już tradycja. Poznawaliśmy już Indie, Maroko, Hawaje, a w tym roku przyszedł czas na Meksyk. Były gry i zabawy dla najmłodszych, piniata, warsztaty kulinarne, a na scenie rozbrzmiewała tradycyjna meksykańska muzyka.

Anna Przerwa
Meksykańscy amigos na Bielanach

Co roku urząd dzielnicy Bielany z okazji zakończenia roku szkolnego organizuje dla mieszkańców Piknik Kulturowy. Podczas tegorocznej imprezy „Hola Bielany”, która odbyła się w piątek 22 czerwca br., mieszkańcy Bielan poznawali kulturę Meksyku.

W ramach animacji dla najmłodszych było przeciąganie liny, robienie meksykańskich ozdób, malowanie w plenerze oraz rozbijanie meksykańskiej piniaty w kształcie gitary. Przed koncertem meksykańskiego zespołu „El Mariachi Los Amigos” na scenie można było posłuchać bajek i opowieści z Meksyku oraz wziąć udział w warsztatach kulinarnych i poczęstunku kuchni meksykańskiej. Zabawa zakończyła się dyskoteką pod bielańskim niebem, którą prowadził DJ Daniel Sorzano. W czasie imprezy można było skosztować kawy prosto z Meksyku czy tradycyjnego meksykańskiego burito.

Patronat honorowy nad Piknikiem Kulturowym objął Ambasador Meksyku w Polsce.

Anna Przerwa / Zdjęcia: Anna Przerwa

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda