mobile
REKLAMA

Metro szkoli nowych maszynistów

Ponad 400 osób odpowiedziało na ogłoszenie o rekrutacji na stanowisko maszynisty w Metrze Warszawskim. Do finałowego etapu – kilkumiesięcznego szkolenia – przystąpiło 12 osób. Po zdaniu egzaminu końcowego świeżo upieczeni maszyniści wozić będą pasażerów metra m.in. nowoczesnymi pociągami Skoda Varsovia

Informacja prasowa
Metro szkoli nowych maszynistów

Dokładnie 444 osoby aplikowały na stanowisko maszynisty w warszawskim Metrze. Po sprawdzeniu wszystkich formalności – wymaganych w tak odpowiedzialnym zawodzie – oraz przejściu kolejnych szczebli rekrutacji, kandydaci biorą obecnie udział w kilkumiesięcznym kursie.

Najpierw teoria potem praktyka i egzaminy

Najpierw, przez dwa miesiące, kursanci uczestniczyli w zajęciach teoretycznych. Obejmowały one m.in. budowę taboru, zasady ruchu oraz sygnalizacji świetlnej, a także instrukcję  dla maszynistów. Kandydaci musieli oczywiście zapoznać się ze wszystkimi typami pociągów warszawskiego metra, w tym najnowszym – Skodą Varsovią.

Po teorii przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Przez następne miesiące będą odbywać się wstępne jazdy szkoleniowe na torze prób, a także ćwiczenia wjazdu i wyjazdu z elektrowozowni oraz manewry na terenie Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty.

Adepci ćwiczą również jazdę w tunelach metra – w dziennym ruchu pasażerskim – pod nadzorem doświadczonych maszynistów.

Na koniec szkolenia przyszłych maszynistów czekają egzaminy – teoretyczny i praktyczny. Osoby, które je zdadzą, otrzymają świadectwo kwalifikacyjne na stanowisko prowadzącego pojazd kolejowy metra.

Wśród osób, które przeszły tegoroczną rekrutację jest 11 mężczyzn i jedna kobieta. Warto zaznaczyć, że w warszawskim Metrze na stanowisku maszynistek pracują już dwie panie. 

fot.Metro Warszawskie

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda