mobile
REKLAMA

Miasto Mińsk Mazowiecki tworzy Alians Przeciw Depresji

Depresja może dotknąć każdego. Depresja jest prawdziwą chorobą. Depresję można skutecznie leczyć. Depresja ma wiele twarzy. Te stwierdzenia przyświecają serii działań, jakie Miasto Mińsk Mazowiecki zrealizuje w najbliższych miesiącach, by wesprzeć naszą lokalną społeczność w obszarze edukacji dotyczącej depresji.

Informacja prasowa
Miasto  Mińsk  Mazowiecki tworzy Alians Przeciw Depresji

Metodę aliansu, czyli nieformalnych lokalnych sojuszy mieszkańców, instytucji i lekarzy na rzecz osób doświadczających depresji, sprowadził do Polski dr Piotr Toczyski – krajowy konsultant metody EAAD-Best.eu i iFightDepression.eu w Polsce, kierownik Zakładu Socjologii Mediów i Komunikacji Społecznej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Model lokalnego aliansu, jako metoda walki z depresją, z powodzeniem działa już w wielu społecznościach lokalnych Europy.

19 czerwca w czytelni MBP była okazja, by wysłuchać wykładu dr. Piotra Toczyskiego „Depresja może dotknąć każdego, więc jak skutecznie wziąć udział w interwencji przeciw depresji”. Było to wydarzenie otwierające cykl działań uwrażliwiających mieszkańców i instytucje na sytuację osób zagrożonych i doświadczających depresji. Gość w sposób przystępny i zwięzły opowiedział o tym, czym jest depresja i jak wiele ma twarzy, a także co każdy z nas może zrobić, by włączyć się w działania wspierające osoby chore i ich bliskich.

Mińskie wydarzenie zorganizowane zostało w  ramach międzynarodowego przedsięwzięcia EAAD-Best.eu i Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie przy współpracy z Punktem Europe Direct Mińsk Mazowiecki oraz Powiatem Mińskim.

mat./fot UM Mińsk Mazowiecki

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda