mobile
REKLAMA

Międzynarodowy Dzień Teatru w Śródmieściu

1500 biletów na kilkadziesiąt spektakli! Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru Urząd Dzielnicy Śródmieście przygotował dla mieszkańców moc atrakcji i prawdziwą ucztę kulturalną. To będzie największe tego typu wydarzenie w Warszawie od lat

Informacja prasowa
Międzynarodowy Dzień Teatru w Śródmieściu

Międzynarodowy Dzień Teatru ustanowiony został w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach. Jego obchody ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu.

 Teatralne święto w Śródmieściu

W dzielnicy Śródmieście mieszczą się sceny większości stołecznych teatrów i właśnie tu tętni kulturalne serce miasta. We współpracy z kilkunastoma teatrami publicznymi i prywatnymi oraz Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie przygotowaliśmy około 1500 bezpłatnych biletów na najbardziej znane oraz debiutanckie spektakle. - Postanowiliśmy przybliżyć mieszkańcom tę formę kultury oraz sprawić, aby była dla nich bardziej dostępna – mówi Aleksander Ferens, burmistrz Dzielnicy Śródmieście. – Międzynarodowe święto teatru jest do tego niewątpliwie bardzo dobrą okazją – dodaje.

 Jak zdobyć darmowy bilet?

Od poniedziałku, 20 marca, bezpłatne wejściówki dla mieszkańców będą czekać w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście przy ul. Nowogrodzkiej 43, w siedzibach Domu Kultury Śródmieście, Ośrodku Sportu i Rozrywki przy ul. Polnej i kilku innych lokalizacjach. Z zaproszeniami urzędnicy pojawią się także na ulicy - godzina i miejsce będą niespodzianką.

To jednak nie wszystko. Żeby zdobyć bilet, nie trzeba będzie wychodzić z domu. W dwa najbliższe weekendy (18-19 oraz 25-26 marca) na oficjalnym profilu Dzielnicy Śródmieście na Facebooku (Facebook.com@dz.srodmiescie) pojawią się zagadki tematyczne, a autorzy najszybszych, poprawnych odpowiedzi otrzymają wejściówki.

 Jakie spektakle?  

W ramach Międzynarodowego Dnia Teatru zaprezentowane zostaną m.in.: monodram Julii Wyszyńskiej „Fizyka Kwantowa”; autorski spektakl „Dziwna wiosna”; spektakl „Requiem” w reżyserii Patryka Warchoła; etiuda „Zrób to sam” w reżyserii Marcina Starosty; film krótkometrażowy „Babcia Wandzia” w reżyserii Karoliny Kowalczyk; film pełnometrażowy „Marta Grall” w reżyserii Macieja Stuhra; spektakl studentów „Ćwiczenia z Wesela” pod opieką Wojciecha Malajkata; spektakl studentów „Dolce Vita” pod opieką Marcina Hycnara i spektakl studentów „Prawdziwy Norweski Black Metal” w reżyserii Marcina Libera.

 Jakie teatry?

Oprócz spektakli organizowanych w dniach 26-28 marca przez Dzielnicę Śródmieście, na swoje spektakle zapraszają mieszkańców również stołeczne teatry. Wśród biletów znajdować się będą vouchery i zaproszenia między innymi do Teatru Capitol, Teatru Studio, Teatru Małego Widza, Teatru Polskiego, Teatru Współczesnego, Teatru Komuna Warszawa, TR Warszawa, Teatru Syrena, Teatru Dramatycznego, Teatru Kamienica, Teatru Sabat, Teatru Collegium Nobilium, Teatru 6 piętro, Teatru Kwadrat.

fot.UDŚ

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda