mobile
REKLAMA

MOS Metro i Sparta w finale Mistrzostw Polski!

Dwie stołeczne drużyny znalazły się wśród ośmiu najlepszych zespołów w Polsce w kategorii młodziczek. Teraz młode adeptki siatkówki powalczą pod koniec kwietnia o medale i tytuł najlepszej ekipy w kraju.

Marcin Kalicki
MOS Metro i Sparta w finale Mistrzostw Polski!

Stworzenie zespołu MOS Wola-Metro nastąpiło po zakończeniu sezonu zasadniczego. Połączone drużyny UMKS MOS Wola i KS Metro Warszawa trenują szkoleniowcy obydwu klubów: Janusz Patriak, Dariusz Kopaniak i Krzysztof Płużyczka. – Wykonaliśmy mądra robotę począwszy od dwóch obozów przygotowawczych Kujanki i Łeba, które były kluczem do awansu do finałów i również połączenie z Metrem. Pomysł się rodził z jednej i drugiej strony, może więcej inicjatywy było ze strony Metra, ale jak widać warto było. W fazie zasadniczej występowaliśmy w osobnych zespołach, gdzie jednak górą było Metro. Dopiero w finałach wojewódzkich zajęliśmy wyższe miejsce. Forma rosła. Ciągle pamiętając o tych dwóch obozach w okresie zimowym pojechaliśmy wspólnie na obóz do Żuromina, gdzie zespół ze sobą się zintegrował. Był to kolejny bardzo ważny moment w procesie szkoleniowym. W ćwiartkach już było to widać, ale jeszcze nam zabrakło. Przegraliśmy z LTSem, ale już w półfinałach wygraliśmy trzy spotkania i zajęliśmy pierwsze miejsce. Jeżeli chodzi o finały to możemy zająć od 1 do 8 miejsca. Zostało niewiele czasu i trzeba go mądrze wykorzystać w treningu. Mamy niezły sztab szkoleniowy: Kopaniak, Płużyczka, Krukowski to mieszanka rutyny i młodości trenerskiej – powiedział Janusz Patriak, jeden z autorów dotychczasowych sukcesów zespołu MOS Wola-Metro.

Los chciał, że zarówno drużyna MOS Wola-Metro Warszawa, jak i MUKS Sparta Warszawa zagrały w tym samym turnieju półfinałowym w Opolu. Pierwszego dnia zawodów każda z drużyn rozegrała dwa spotkania. W inauguracyjnym pojedynku siatkarki MOS Wola-Metro Warszawa pokonały gospodynie ECO UNI Opole 2:0. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie drugiego stołecznego klubu MUKS Sparty, która wygrała z KPS Gorce Nowy Targ.  

W popołudniowym spotkaniu rozegrano derby Warszawy. Po bardzo ciekawym i wyrównanym widowisku lepsze okazały się siatkarki MOS Metro, które jednak aby wygrać, musiały rozegrać trzy sety. W drugim meczu lepsze okazały się gospodynie.

Wynik ten oznaczał, że Sparta w niedzielnym meczu musiała wygrać z ECO UNI, aby awansować do turnieju finałowego. Podopieczne trenera Miłosza Piersy nie miały problemów z pokonaniem siatkarek z Opola. Jeszcze lepiej zaprezentowały się zawodniczki MOS Wola-Metro. W swoim trzecim meczu pewnie pokonały zawodniczki z Podhala i z kompletem zwycięstw zajęły pierwsze miejsce.

Wyniki turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Młodziczek w Opolu:

ECO UNI Opole – MOS Wola-Metro Warszawa 0:2 (22:25, 17:25)

KPS Gorce Nowy Targ – MUKS Sparta Warszawa 0:2 (19:25, 24:26)

MOS Wola-Metro Warszawa – MUKS Sparta Warszawa 2:1 (21:25, 25:17, 15:12)

ECO UNI Opole – KPS Gorce Nowy Targ 2:0 (27:25, 25:15)

KPS Gorce Nowy Targ – MOS Wola-Metro Warszawa 0:2 (20:25, 11:25)

MUKS Sparta Warszawa – ECO UNI Opole 2:0 (25:17, 25:22)

Klasyfikacja końcowa:

1. MOS Wola-Metro Warszawa

2. MUKS Sparta Warszawa

3. ECO UNI Opole

4. KPS Gorce Nowy Targ

Składy stołecznych drużyn:

MOS Wola-Metro: Natasza Ornoch, Zuzanna Zielińska, Zuzanna Kudlik, Amelia Wancerz, Hanna Kaczyńska, Anna Dorywalska, Maria Kaczmarzyk, Anna Kadej, Aleksandra Bielecka, Natalia Struzik, Natalia Jastrzębska, Aleksandra Rybarczyk, Gabriela Robińska, Magdalena Bodnaruk.

Sztab szkoleniowy: Dariusz Kopaniak, Krzysztof Płużyczka,  Janusz Patriak.

MUKS Sparta: Maria Sawicka, Olimpia Modzelewska, Maja Malczewska, Emma Olszówka, Maria Jankowska, Bogna Kubiak, Liliana Wójcik, Barbara Mioduszewska, Iga Rodecka, Zofia Wróbel, Laura Czeska, Amelia Chabiera, Zofia Ostrowska, Julia Jakimiak.

Sztab szkoleniowy: Miłosz Piersa, Robert Strzałkowski, Łukasz Teodorczyk.

– Stawką półfinałów był awans do najlepszej ósemki w Polsce. Dziewczęta od początku wiedziały po co tu przyjechały. Cały turniej były w pełni skoncentrowane na zadaniu jakie miały do wykonania. Pierwszy mecz z Opolem od początku do końca przebiegał pod nasze dyktando. Dało to pewną ulgę przed kolejnym meczem ze Spartą Warszawa, który rozegrany był tego samego dnia. Mecz ze Spartą był meczem podwyższonego ryzyka. Obie drużyny wiedziały przed meczem, że kto wygra to spotkanie jedną nogą jest w finałach. To spotkanie lepiej zaczęły przeciwniczki, które wygrały pierwszego seta. Drugi set padł naszym łupem i o wygranej zadecydował tie-break. Dzięki przewadze wypracowanej przed zmianą stron, to nasz zespół mógł cieszyć się z wygranej. W ostatnim meczu, w grze mogła pokazać się cała czternastka. Wygrywamy trzeci mecz w turnieju i zdobywamy pierwsze miejsce. Cały zespół stale się rozwija. Ponieważ dziewczyny nie grają ze sobą od początku sezonu każda minuta spędzona razem na boisku sprawia, że są ze sobą coraz bardziej zgrane. Każde zwycięstwo dodatkowo jeszcze bardziej cementuje ten zespół. Jest to ciężka praca mentalna dziewczyn, aby tworzyć ten zespół i od ćwierćfinałów grać razem w jednej drużynie. Miło patrzeć jak razem pracują na boisku, ale także po za nim. Dodatkowe poza siatkarskie atrakcje takie jak wspólne wyjście na kręgle mają na celu umacniać więzi zespołu. Przed dziewczynami trudny turniej finałowy, gdzie każdy z ośmiu zespołów będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony – podsumował zawody Krzysztof Płużyczka, trener MOS Wola-Metro Warszawa.

Wielka radość zapanowała także w ekipie MUKS Sparty Warszawa. – Miałyśmy możliwość rozgrywać turniej na bardzo ładnej hali. Było dużo emocji i wsparcia ze strony kibiców. Wszystkie drużyny były mocne i dążyły do awansu. Zdecydowanie dało zauważyć się bardzo wspierających kibiców gospodyń z Opola. Uważam ten turniej za niezapomniane wydarzenie życiowe i sportowe. Gratuluje wszystkim zespołom bardzo dobrej gry i nie poddawania się do końca – mówi Maria Sawicka, siatkarka Sparty.

– Turniej półfinałowy to już historia, która zostanie w naszych głowach na długo. Wielkie emocje towarzyszyły całemu zespołowi od samego wyjazdu ze stolicy. Bardzo czekaliśmy na moment, który rozpocznie pierwszy gwizdek meczu o bilet na Finały Mistrzostw Polski. Skupienie w głowach, koncentracja i lekki stres rysujący uśmiech na twarzach dziewczyn podczas wejścia na hale szybko przerodził się w piękne sportowe widowisko i siatkarskie szachy. Jestem bardzo szczęśliwy, że nasza przygoda dalej trwa i będziemy mogli nacieszyć oczy naszych wiernych kibiców. Serdecznie zapraszam na Finały Mistrzostw Polski, które rozpoczną się za niespełna dwa tygodnie – powiedział Miłosz Piersa, trener MUKS Sparty Warszawa.

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się dziś losowanie grup turnieju finałowego. W grupie I zagrają MOS Wola-Metro Warszawa, SMS Ostrów Łaskovia Łask, SMS Solna Wieliczka oraz UKS Lider Konstantynów Łódzki, natomiast w grupie II rywalkami MUKS Sparty Warszawa będą: KS Pałac Bydgoszcz, UKS Szamotulanin Szamotuły i UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin. Walka o tytuł najlepszej drużyny w kraju rozpocznie się 21 kwietnia. Medalistki Mistrzostw Polski Młodziczek poznamy ostatniego dnia zawodów, czyli 24 kwietnia. O tym, gdzie odbędzie się turnieju finałowy PZPS poinformuje w najbliższych dniach.

Fot. MOS Wola-Metro Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda