mobile
REKLAMA

MOS Wola ma najlepszą sekcję męskiej siatkówki młodzieżowej w Polsce

Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu ogłosił coroczny ranking najlepszych klubów w Polsce. Najlepszą młodzieżową sekcję męskiej siatkówki w 2020 roku może poszczycić się UMKS MOS Wola Warszawa.

Marcin Kalicki
MOS Wola ma najlepszą sekcję męskiej siatkówki młodzieżowej w Polsce

W tegorocznym zestawieniu znalazło się pięć zespołów z Warszawy w kategorii siatkówki męskiej i cztery w piłce siatkowej kobiet. Zdecydowanie najlepszym klubem wśród chłopców został UMKS MOS Wola Warszawa, którego zawodnicy wywalczyli w 2020 roku mistrzostwo Polski juniorów, zaś kadeci i młodzicy zajęli piąte miejsce w krajowym czempionacie. Warszawianie wyprzedzili o ponad dwadzieścia punktów drugi Jastrzębski Węgiel i o ponad pięćdziesiąt Trefla Gdańsk.

– Wielka radość zapanowała wśród ludzi MOS Wola z okazji wygrania rankingu. W ostatnich latach byliśmy na czołowych pozycjach w Polsce, ale wreszcie, udało się ponownie wygrać i zdobyć tytuł najlepszej sekcji w Polsce. Aby osiągnąć taki sukces trzeba być w ścisłej czołówce w Polsce we wszystkich kategoriach wiekowych. Tytuł mistrza Polski juniorów miał decydujące znaczenie, ale w kadetach i młodzikach byliśmy na piątych miejscach w kraju. Także nasi zawodnicy w reprezentacji Mazowsza punktowali w OOM i to także dało nam punkty. Brawo, bardzo się cieszę i gratuluję trenerom, sztabom szkoleniowym (statystycy, fizjoterapeuci), gratuluję pracownikom MOS, rodzicom, szkołom współpracującym z klubem, sponsorom i wielu ludziom, którzy dołożyli swoja cegiełkę do sukcesu MOS Wola – powiedział Krzysztof Zimnicki, prezes UMKS MOS Wola Warszawa. Dla wolskiego klubu to już szósta wygrana w rankingu Instytutu Sportu. Wcześniej wolski Międzyszkolny Ośrodek Sportowy dokonał tego w latach: 1999, 2000, 2001, 2003 i 2004.

W kategorii piłka siatkowa mężczyzn poza pierwszym UMKS MOS Wola Warszawa w rankingu znalazły się również cztery inne zespoły ze stolicy: KS Metro (12 miejsce), UKS Plas (39), MKS MDK (57) oraz UKS Iskra (97).

Bardzo dobrze w zestawieniu Instytutu Sportu wypadły także stołeczne siatkarki. UMKS MOS Wola Warszawa zajął ósmą lokatę. Nieznacznie, bo o niecały punkt wolski klub wyprzedziła UKS Atena Warszawa, dla której rok 2020 był również niezwykle udany (kadetki wywalczyły wicemistrzostwo Polski). Na 20 miejscu uplasowało się ursynowskie Metro, zaś na 21 MUKS Sparta Warszawa. – Gratuluję również wysokiej 8. pozycji sekcji dziewcząt naszego klubu, które w przeszłości wygrywały ten ranking dwukrotnie (1987 i 1997). Zsumowany wynik obu sekcji daje nam satysfakcję z realizowania codziennych zadań wychowawczych i sportowych, a także pozwala nam zaliczać się do czołowych ośrodków siatkówki młodzieżowej w Polsce – mówi Krzysztof Felczak, wiceprezes UMKS MOS Wola.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda