mobile
REKLAMA

„Nadarzyn – Minisiatkarskie Serce Polski”

Cóż to był za czas. 2 dni, 132 zespoły, 536 uczestniczek i 692 spotkania. Te liczby mówią same za siebie. Za nami odbywający się w dwóch nadarzyńskich halach VI Memoriał Janusz Grzyba.

Marcin Kalicki
„Nadarzyn – Minisiatkarskie Serce Polski”

W mijający weekend emocje sięgały zenitu, gdy Nadarzyn gościł aż 132 zespoły z 11 województw naszego kraju. To był czas hołdu oddanego pamięci Janusza Grzyba, wójta gminy Nadarzyn w latach 1998-2017. Zawody dla młodych adeptek siatkówki odbyły się już po raz szósty, a Memoriał, organizowany przez GLKS Orzeł Nadarzyn, na pewno zapadnie w sercach wszystkich uczestników na długo.

Sobota i niedziela w Nadarzynie były pełne rywalizacji, przyjaźni i niesamowitych emocji. Na boiskach toczyły się zacięte pojedynki, a na trybunach kibice z zapartym tchem śledzili każdy ruch swoich zawodniczek. W trakcie trzech turniejów, które odbyły się podczas imprezy, wzięło udział aż 536 uczestniczek, a rozegrano niewiarygodne 692 spotkania. W kategorii U11 oraz U12 triumfatorem okazał się zespół Dwójki Zawiercie. Ich gra była pełna pasji i zaangażowania, co zaskarbiło im serca kibiców i sędziów. Natomiast w kategorii U13 koronę zdobyły młode siatkarki z UKS Tytan Ostrowy, które pokazały niezwykłą determinację i umiejętności.

Na podium stanęły również inne zespoły, które dostarczyły niezapomnianych chwil kibicom. W kategorii U11 na drugim miejscu znalazł się UKS Lesznowola, a na trzecim UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Natomiast w kategorii U12 drugie miejsce zajęły zawodniczki KS Metro Warszawa, a trzecie – Perły Złotokłos. W kategorii U13 gospodynie, GLKS Orzeł Nadarzyn, stanęły na drugim stopniu podium, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna SP 26 Białystok.

Warto podkreślić, że to już kolejna duża impreza zorganizowana przez ten pracowity zespół w ciągu tego roku. Ich zaangażowanie i poświęcenie dla promocji siatkówki zasługuje na ogromny szacunek. Nie sposób nie podziwiać ich pracy i determinacji – mówi Damian Krzemiński, prezes GLKS Orzeł Nadarzyn i organizator Memoriału.

Wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego wydarzenia towarzyszyła nie tylko sportowa rywalizacja, ale również ogromne uczucia. Nadarzyn, gmina wiejska, które przez ten weekend stała się sercem polskiej siatkówki, zyskało nowe hasło promocyjne: "Nadarzyn – Mini siatkarskie Serce Polski." To wyjątkowy czas, który na pewno na długo pozostanie w naszych sercach.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego wydarzenia. Wsparcie ze środków publicznych jakie otrzymaliśmy na realizację zadania oraz codzienne wsparcie naszych sponsorów pozwoliły nam zorganizować to piękne wydarzenie ku czci Janusza Grzyba – powiedział Damian Krzemiński. – Emocje nie opadają po niesamowitym weekendzie w Nadarzynie, gdzie zespół sekcji siatkówki GLKS Orzeł Nadarzyn zorganizował kolejną wielką imprezę w ramach cyklu "Zakochaj się w siatkówce". To było niesamowite wydarzenie, pełne pasji, rywalizacji i ogromnych emocji. Ale to nie koniec działań sekcji w tym roku – zapewnia prezes Krzemiński i dodaje: – Już w listopadzie, w dniach 11-12, czeka nas kolejna dawka sportowych emocji. Kolejne zawody, kolejna okazja do wspólnej rywalizacji i świętowania tej niesamowitej dyscypliny. Zespół GLKS Orzeł Nadarzyn z pewnością nie przestaje zadziwiać swoją energią i pomysłowością. Projekt "Zakochaj się w siatkówce" to prawdziwa uczta dla miłośników sportu. To nie tylko zmagania na boisku, to również szansa na budowanie przyjaźni i poznawanie nowych ludzi, którzy kochają tę dyscyplinę tak samo jak my. A na koniec, jakże wspaniała wiadomość – projekt zakończy się ogólnopolskim turniejem dwójek w klimacie mikołajkowym. To będzie niezapomniane wydarzenie, na które już teraz nie możemy się doczekać. To piękne zakończenie niesamowitego roku pełnego sportowych emocji.

Znakomita organizacja zawodów sprawiła, że był to wyjątkowy czas, a sportowe serca biły mocniej.

Fot. Paweł Oleksiak Fotografia/GLKS Orzeł Nadarzyn

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda