Nadarzyńska twierdza obroniona!

W niedzielny wieczór siatkarze GLKS Orła Nadarzyn rozegrali kolejne ligowe spotkanie. Podopieczni trenera Piotra Przychodzkiego pokonali w pięciu setach SPS Konstancin-Jeziorna.

Spotkanie w Hali Widowiskowo-Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie zapowiadało się bardzo ciekawie. Aspirujący do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej – GLKS zmierzył się przy ul. Żółwińskiej z liderem Mazowieckiej II Ligi Seniorów – SPS Konstancin-Jeziorna. Jedyna, niepokonana dotychczas drużyna w sezonie 2023/2024 w grupie 2 musiała uznać wyższość dobrze grających gospodarzy.

Bardzo dobrze rozpoczęliśmy spotkanie. Potrafiliśmy wykorzystać błędy przeciwnika i w połączeniu z naszą skuteczną grą i małą ilością błędów pozwoliło nam to na zwycięstwo w pierwszych dwóch setach. Niestety na trzecią partię wyszliśmy zbyt mało skoncentrowani, zaczęliśmy popełniać sporo niewymuszonych błędów, co bardzo skrzętnie wykorzystali zawodnicy z Konstancina i zbudowali na tyle dużą przewagę w pierwszej fazie seta, że mimo walki o każdy punkt, trudno nam było już ją odrobić. W czwartej partii wróciliśmy już do swojej gry. Mecz się wyrównał, ale zabrakło nam w końcówce nieco więcej zimnej krwi, aby zamknąć to spotkanie w czterech partiach. Na piątego seta wyszliśmy z dużą werwą i chęcią zwycięstwa co pozwoliło nam w końcowym rozrachunku zdobyć bardzo ważne dwa punkty. Wydaje mi się, że było to spotkanie ciekawe i emocjonujące również dla kibiców, którym jednocześnie bardzo dziękujemy za wsparcie i już teraz zapraszamy na kolejne spotkania w hali w Nadarzynie – mówi Maciej Piłatowicz, rozgrywający GLKS-u. – Dziękuję drużynie z Konstancina za dobry mecz – dodał Piotr Przychodzki, trener nadarzyńskiego klubu.

GLKS Orzeł Nadarzyn – SPS Konstancin-Jeziorna 3:2 (25:21, 25:22, 16:25, 23:25, 15:13)

Gospodarze zagrali w składzie: Jan Sadowski, Maciej Piłatowicz, Daniel Trzciński, Marcin Soska, Bartosz Czapla, Krzysztof Bieniek, Łukasz Świątkowski, Kuba Michalak, Bartosz Pietrzyk, Łukasz Królikowski, Karol Pyzikiewicz, Jarosław Smoła, Łukasz Szewczyk.

Wyniki pozostałych spotkań 4. kolejki Mazowieckiej II Ligi Seniorów – grupy 2:

GKS Jastrzębia – Bór Regut 3:0 (25:18, 25:16, 25:22)

Olymp Błonie – GKS Jaguar Wolanów 3:0 (25:23, 25:23, 25:22)

Siatkarze z Nadarzyna z pięcioma punktami zajmują obecnie czwarte miejsce w ligowej tabeli tracąc do lidera – SPS Konstancin-Jeziorna cztery oczka. GLKS ma jednak o jeden mecz rozegrany mniej. Kolejne spotkanie podopieczni trenera Przychodzkiego rozegrają w sobotę, 25 listopada z Borem Regut.