mobile
REKLAMA

„Nie mówimy jak być eko – pozwalamy Ci to odkryć samodzielnie!” Startuje nowa wystawa wiedzy ekologicznej.

Złap wampiry energetyczne, które pożerają prąd, zagraj w zakupowe bingo i skomponuj śniadanie o niskim śladzie węglowym te ciekawe zadania już wkrótce w Muzeum Warszawskiej Pragi. Wystawa EkoEksperymentarium pozwoli sprawdzić, jak nasze codzienne, małe czynności mogą korzystnie wpłynąć na środowisko. Otwarcie już 17 listopada.

informacja prasowa
„Nie mówimy jak być eko – pozwalamy Ci to odkryć samodzielnie!”  Startuje nowa wystawa wiedzy ekologicznej.

Przestrzeń EkoEksperymentarium zbudowana jest na planie mieszkania. W salonie poznajemy sposoby na oszczędzanie energii, w łazience dbamy o każdą kroplę wody, w kuchni dzielimy się przepisami less waste, a w sypialni przeglądamy rzeczy i zastanawiamy nad tym, dlaczego warto mieć mniej.

EkoEksperymentarium to wystawa do eksperymentowania, a nie tylko oglądania. Uczestnicy mogą samodzielnie sprawdzić, co się stanie, jeśli obniżą temperaturę w domu albo przestaną kupować butelkowaną wodę. Poznają też ważne dane i łatwe triki na ograniczanie zużycia zasobów – mówi Małgosia Żmijska, kuratorka wystawy z kolektywu Mamy Projekt. – W mieszkaniu, zaaranżowanym intrygującymi ilustracjami Pawła Szlotawy, omawiamy ważne ekologiczne kwestie oraz to, jak we własnym domu możemy dbać o siebie i środowisko. Trudno jest zmienić nawyki, to żadna tajemnica, dlatego podpowiadamy proste sposoby na to, jak być eko i ułatwić sobie życie.

Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska, a partnerami jego warszawskiej odsłony są Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Fundacja ING Dzieciom, a także firmy Velux i Interzero, które wsparły wystawę w obszarach optymalizacji termicznej i gospodarowania odpadami. Projekt wymyśliły i realizują Małgosia Żmijska i Joanna Studzińska razem z kolektywem Mamy Projekt. Ilustracje przygotował artysta Paweł Szlotawa, aranżacją przestrzeni zajęło się Studio Gdyby. Za koordynację i produkcję odpowiada Joanna Kurkiewicz. Ekologiczne gry dla dzieci już teraz dostępne są w formie online na stronie www.ekoeksperymentarium.pl.

Wystawa EkoEksperymentarium potrwa od 17 listopada 2022 r. do 26 lutego 2023 r. w Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej 50/52. Muzeum jest czynne we wtorek, środę i piątek od godziny 9.00 do 17.00, w czwartek od 9.00 do 18.00, w sobotę i niedzielę od 10.00 do 18.00.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://ekoeksperymentarium.pl/wystawa/

fot. Grzegorz Rajter

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda