mobile
REKLAMA

Nie Pięciu Rogów a Poli Negri – radni Śródmieścia wnioskują o nazwanie placu

Rada Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy podczas sesji 12 maja wystąpiła z wnioskiem o wszczęcie procedury, która zakończy się nazwaniem imieniem Poli Negri placu u zbiegu ulic: Brackiej, Chmielnej, Kruczej, Szpitalnej i Zgoda. Decyzję o dalszym biegu inicjatywy podejmie Prezydent m.st. Warszawy.

Informacja prasowa
Nie Pięciu Rogów a Poli Negri – radni Śródmieścia wnioskują o nazwanie placu

 

– Wniosek o nazwanie placu skierowaliśmy w związku z rozpoczęciem modernizacji tego miejsca. Liczymy, że stanie się ono jednym z najchętniej odwiedzanych punktów w naszej dzielnicy, tak przez mieszkańców, jak i turystów. Właśnie dlatego ustalenie nazwy staje się coraz pilniejsze. Ta zaproponowana przez nas byłaby nie tylko upamiętnieniem jedynej polskiej aktorki – niegdysiejszej mieszkanki Powiśla, która na trwałe zapisała się w historii światowego kina, ale również wskazaniem pożądanej kulturotwórczej i rekreacyjnej funkcji placu – mówi przewodniczący Rady Dzielnicy Marcin Rolnik.

Pola Negri jest patronką ulicy znajdującej się w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. Niemniej, w ocenie Rady Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, nadanie jej imienia placowi zlokalizowanemu w centralnej części miasta będzie stanowiło dodatkowy wyraz uznania dla dorobku aktorki, jak również pozwoli na lepszą promocję polskiej kultury. Nadanie placowi nazwy nie będzie wiązało się z utrudnieniami dla mieszkańców. Jak wyjaśnia Daniel Łaga, przewodniczący Komisji Ładu Przestrzennego, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej: nie będzie konieczne ani zmienianie adresów przylegających nieruchomości, ani wymienianie dokumentów. Poparcie dla wniosku wyraził burmistrz dzielnicy Aleksander Ferens. – Deklaruję pełną gotowość do współpracy przy procedowaniu wniosku – zapewnia.

Wniosek Rady Dzielnicy Śródmieście zostanie przekazany Prezydentowi m.st. Warszawy, który podejmie decyzję o dalszym biegu inicjatywy. W przypadku jego przychylności nad kwestią pochyli się Rada m.st. Warszawy – organ uprawniony do nadawania nazw obiektom miejskim.

Fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda