mobile

Niezwykła piosenka świąteczna z Bielan

Choć za oknem śniegu jest niewiele, a z każdej strony docierają do nas informacje o pandemii, artyści postanowili nagrać bożonarodzeniową piosenkę. Utwór skomponowany przez Piotra Bogutyna, w wykonaniu Samiego Harba, Nicka Sincklera, Karoliny Leszko i Kasi Dereń jest nie tylko radosny, ale przede wszystkim uniwersalny. Dlatego też powstały jego dwie wersję językowe, polska i angielska, i dwa dedykowane teledyski. Gdzie je kręcono? Na warszawskich Bielanach w świątecznej scenerii.

inf. prasowa
Niezwykła piosenka świąteczna z Bielan

Jednym z inicjatorów projektu i autorów tekstu jest Sami Harb, który jest doskonale znany ze swojej muzycznej działalności. Brał udział w wielu show, ale bielańczykom najbardziej znany jest z... balkonowych koncertów. Artysta w czasie pierwszej fali epidemii koronawirusa, ku pokrzepieniu sąsiadów, kilkukrotnie śpiewał stojąc na swoim balkonie. Jednym z utworów był kultowy utwór grupy Queen "Bohemian Rhapsody".

 

- Nie wahałem się ani chwili gdy Sami zadzwonił z propozycją napisania wspólnie angielskiej wersji tekstu świątecznego singla - mówi piosenkarz Nick Sinckler. - Po chwili byłem już u niego na Bielanach, gdzie w ciągu kilku chwil napisaliśmy słowa i wymyśliliśmy tytuł „ALMOST HOME”, moim zdaniem idealnie oddające ducha świąt, ale w obecnej niełatwej rzeczywistości - mówi pochodzący z USA, a mieszkający w Warszawie wokalista. Tekst do polskiej wersji utwory pt. „DWA KROKI STĄD” napisała Ewa Szlachcic. Do grupy artystów dołączyły także znane piosenkarki Karolina Leszko i Kasia Dereń. - Na przekór sytuacji w jakiej jesteśmy stworzyliśmy piosenkę, którą chcielibyśmy dać słuchaczom trochę radości i nadziei - mówi Karolina Leszko. Jak dodaje Kasia Dereń, energii nie zabrakło im zarówno podczas nagrywania piosenki, jak i klipu. - A to miejsce, w którym powstał teledysk, jest wyjęte z bajki. Szopka, zabytkowy kościół i karuzela w sam raz pasują do naszego utworu - mówi Nick Sinckler. - Współpraca z takimi artystami, mimo, że minęła w zawrotnym tempie, była magiczna, chciałbym aby jeszcze trwała, może powinniśmy nagrać nie tylko singiel a cały świąteczny album – dodaje Sami Harb.

 

Ujęcia kręcono m.in. na warszawskich Bielanach na terenie dawnego klasztoru kamedułów w samym sercu Lasu Bielańskiego. Od kilkunastu lat stoi tam drewniana szopka oraz karuzela. Autorem jest znany rzeźbiarz Józef Wilkoń. W ubiegłym roku odrestaurowano konstrukcję oraz powstała przestrzeń do odpoczynku nawiązująca do dawnych ogrodów klasztornych.

 

- Cieszę się, że to właśnie u nas nakręcony został ten klip - mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy. - Wszyscy znamy występy Samiego Harba, tym bardziej jest mi bardzo miło że z grupą przyjaciół nagrał piosenkę świąteczną, a jej teledysk powstał właśnie na Bielanach - dodaje burmistrz.

 

Za realizację projektu odpowiadają na co dzień realizujący dla stacji telewizyjnych producenci z Neon Group i współpracujący z nimi twórcy m.in. reżyserzy Kamil Mąka i Andrzej Belina Brzozowski z Love Me Photo. Nagrania utworów realizowane były w kultowym Black Kiss Records.

 

 

 

Źródło: UD Bielany

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda