mobile
REKLAMA

Nowa odsłona Zimowej Iluminacji Warszawy

Tradycja świątecznej ilumancji na Starym Mieście podtrzymywana jest z roku na rok, w tym roku  mieszkańcy stolicy również będą mogli liczyć na zimową odsłonę, która wprowadzi wszystkich w świąteczny nastrój

Patrycja Parzych
Nowa odsłona Zimowej Iluminacji Warszawy

Świąteczna Iluminacja Warszawy 2023/24

W sobotni wieczór, 2 grudnia 2023 roku roku świąteczna iluminacja rozbłyśnie na Starym Mieście i Trakcie Królewskim. Na placu Zamkowym pojawi się największa w kraju, 27-metrowa choinka. Multimedialne drzewko powstanie z materiałów czerpiących ze źródeł zielonej energii. Tradycyjne wzornictwo zimowych iluminacji zabierze w nostalgiczną podróż za sprawą najnowszych, energooszczędnych technologii. Za produkcję oświetlenia po raz kolejny będzie odpowiedzialna irma Multidekor, która wygrała przetarg. 

Trakt Królewski, Nowy Świat i ulica Świętokrzyska będą udekorowane tradycyjnymi bombkami, barwnymi sznurami, choinkowymi lampkami i łańcuchami z papieru kolorowego. Na stołecznych chodnikach pojawią się iluminacje reliktów z tamtych lat, w tym saturatorów, wag sklepowych, telefonów, radia i telewizora z wieczorynką. Tak by najmłodsi mogli zapoznać się z klimatem dzieciństwa swoich rodziców i dziadków. Poza tym atrakcje, które będą czekać na dzieci to: retro karuzele i zabawki.

Na ulicach miasta zobaczyć będzie można również Syrenkę – legendarny samochód z FSO oraz  kultowy motocykl Ryś. Kolorowy pokaz ponadczasowych ozdób pojawi się już  za kilka dni. Z pewnością rozgrzeje i zabarwi ducha zimowej Warszawy.

fot. UMW

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda