mobile

Nowa scena Teatru Ateneum

W Międzynarodowy Dzień Teatru, 27 marca, miała odbyć się uroczysta inauguracja nowej sceny Teatru Ateneum - Sceny 20. Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa, plany uległy zmianie. Teatr jednak prezentuje swoim widzom nową estradę na filmowych kadrach.

inf.prasowa
Nowa scena Teatru Ateneum

W sercu warszawskiego Powiśla, w budynku Związku Nauczycielstwa Polskiego (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 35), zaraz obok nadwiślańskich bulwarów, powstała nowa, czwarta scena Teatru Ateneum.  

Scena 20 to nowoczesna przestrzeń, przystosowana nie tylko do prezentacji spektakli teatralnych, ale także projekcji filmowych, a nawet koncertów muzycznych. Sprzęt audio najnowszej generacji, pełen park oświetleniowy oraz system do projekcji multimedialnych zapewnią niesamowite przeżycia widzom Teatru Ateneum. Specjalne okładziny ścian i system paneli zagwarantują doskonałe warunki akustyczne.  

Sala przeznaczona jest dla 222 widzów. Wraz z zespołem garderób mieści się na 666,73 m2. Scena ma 12 metrów szerokości, 8,5 metra głębokości (plus 1 metr proscenium), zascenie - 4 metry, wysokość - 4,7 metra. 

Adaptacja Sceny 20 na potrzeby teatralne to największe w ostatnich latach zadanie inwestycyjne Teatru Ateneum, w całości sfinansowane przez stolicę.  

Budowa trwała ponad 10 miesięcy. Ze względu na obecną sytuację, osobiste sprawdzenie możliwości tej nowej przestrzeni nie jest możliwe. Zachęcamy natomiast do zapoznania się z efektami prac on-line i wyczekiwania na termin oficjalnego otwarcia. 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda