mobile
REKLAMA

Ochota z wielkim sercem

Dzieciaki pod egidą nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 280 im. Tytusa Chałubińskiego wykazują się wielkim sercem we wspieraniu tych, którzy potrzebują pomocy. Wspólnymi siłami kształtują w sobie bardzo pozytywne postawy, które sprawią, że Ochota stanie się jeszcze lepszym miejscem. Przed Szkołą przy ulicy Garlickiej stoi serce, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki.

Informacja prasowa
TAGI korki
Ochota z wielkim sercem

Cała akcja została zainicjowana przez trzy energiczne nauczycielki: Panią Anetę Mrozek, Panią Beatę Szawiołę oraz Panią Longinę Brodowską, które chciały zrobić coś pożytecznego dla lokalnej społeczności. Nakrętki trafiające do kosza w kształcie serca zostaną przekazane na cele charytatywne za pośrednictwem Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Serce jest regularnie opróżniane, nad czym czuwają Panie zajmujące się wolontariatem w tej placówce: Pani Edyta Kucharska i Pani Jolanta Błażewicz. Od momentu, kiedy kosz stanął na placu przed szkołą, według wyliczeń, udało się zebrać ponad 130 000 plastikowych nakrętek, które pomogą przy zakupie sprzętu niezbędnego dla dzieci niepełnosprawnych.

Nie jest to jedyna akcja niesienia pomocy, w której uczestniczy Szkoła nr 280. Jak zapewniają Panie sprawujące opiekę nad wolontariatem uczniowie, rodzice i grono pedagogiczne chętnie uczestniczą we wspieraniu hospicjum dla dorosłych, domu dziecka, szpitala dziecięcego czy takich akcji jak szlachetna paczka i góra grosza.

Należy zaznaczyć, że Szkoła Podstawowa przy ulicy Garlickiej kładzie duży nacisk na ekologię. Już po wejściu do szkoły widać przepiękne ozdoby świąteczne, które powstały z materiałów pozyskanych z recyklingu. Na korytarzu nieopodal wejścia do sekretariatu stoi plansza z ułożoną na niej mozaiką z korków upamiętniającą 50 rocznicę powstania Szkoły. Jednym z priorytetów jest też optymalizowanie zużycia plastiku. Od najmłodszych klas uczniowie zapoznają się z zasadami segregowania śmieci oraz tego, jak można pomniejszyć ich ilość.

To właśnie połączenie chęci niesienia pomocy bliźnim oraz zamiłowanie do dbania o naturę narodziło pomysł z postawieniem serca, które ma przypominać o innych, a w szczególności tych najbardziej potrzebujących. Jednym z marzeń opiekunek akcji zbierania nakrętek jest, aby na terenie Ochoty powstało więcej punktów, gdzie można podzielić się dobrocią, wykonując mały gest – wrzucenia korka do serca.

Cieszę się, że takie akcje powstają w naszej dzielnicy i serdecznie dziękujemy dyrekcji oraz paniom, które zajmują się ochockim sercem. Takie akcje odbywają się w wielu miejscach w Warszawie i cieszą się sporym powodzeniem, niestety pandemia ograniczyła do nich dostęp. W najbliższym czasie przed urzędem dzielnicy również stanie kosz w kształcie serca, do którego mieszkańcy będą mogli wrzucać nakrętki i chciałabym aby takie serca stanęły też w innych miejscach w naszej dzielnicy” – powiedziała Burmistrz Dzielnicy Ochota - Dorota Stegienka.

Fot. UD Ochota

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda