mobile
REKLAMA

Od poniedziałku w szpitalu na Karowej możliwe porody w wodzie

Jednym ze standardów łagodzenia bólu porodowego jest poród w wodzie, tzw. immersja wodna. Do swojej oferty od najbliższego poniedziałku, 17 czerwca włącza go Szpital Kliniczny im. księżnej Anny Mazowieckiej w Warszawie. W placówce będzie dostępny pokój z wanną do porodów w wodzie

 

NKK
Od poniedziałku w szpitalu na Karowej możliwe porody w wodzie

Wśród kilku standardów łagodzenia bólu porodowego, o jakich mówi Ministerstwo Zdrowia znajduje się poród w wodzie. Jak wskazuje Fundacja Rodzić po Ludzku kobiety korzystające z wody w czasie porodu łatwiej radzą sobie z bólem, znacznie rzadziej proszą o leki przeciwbólowe lub inne metody analgezji oraz mają znacznie wyższy poziom satysfakcji po porodzie. Warszawianki od poniedziałku będą mogły korzystać z tej metody łagodzenia bólu porodowego w kolejnym szpitalu. Do swojej oferty włączył go Szpital im. księżnej Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej.

- Poczucie lekkości ułatwia pacjentce dobranie dogodnej pozycji przy porodzie przez co sprzyja poszerzaniu wymiarów miednicy, a tym samym adaptację dziecka do kanału rodnego. Korzyścią dla dziecka z porodu „z wody do wody” jest tłumienie dźwięków, światła i pierwszego szoku. Ciepła woda łagodzi przebieg porodu i skraca jego czas – mówi Aneta Balcerzak, położna bloku porodowego ze Szpitala na Karowej.

Poród w wodzie to jedna z alternatywnych i uznanych form porodu fizjologicznego. Metoda ta polega na zastąpieniu łóżka szpitalnego specjalną wanną wypełnioną wodą o temperaturze zbliżonej do tej, którą ma nasze ciało. Woda w wannie jest systematycznie oczyszczana podczas trwania porodu. Ta metoda jest całkowicie bezpieczna dla noworodka.

- Ciepła woda zwiększy komfort rodzących, zmniejszy dolegliwości bólowe i pomoże sobie z nimi radzić. Ta metoda poprawia również elastyczność tkanek krocza i pochwy co umożliwi ochronę i zmniejszy ryzyko jego urazów. W czasie porodu do wody mięśnie się rozluźniają, a poziom napięcia, lęku i stresu zmniejsza się – mówi Małgorzata Knaś, położna bloku porodowego ze Szpitala na Karowej.

Szpital otwiera się na warszawiaków i już jutro organizuje wykłady, warsztaty i piknik w swoich ogrodach z licznymi atrakcjami. Wydarzenie odbędzie się w godz. 12.00 do 17.00.

 

fot. pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda