mobile
REKLAMA

Od wczoraj ulica Odyńca zamknięta.

Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich wykonawca układa na ul. Odyńca nowe płyty chodnikowe i urządza zieleń. Od wczoraj,  wymienia nawierzchnię jezdni. Ulica będzie zamknięta na odcinku od al. Niepodległości do Puławskiej. Dla kierowców wyznaczone zostaną objazdy. Także autobusy zmienią trasy.

Informacja prasowa
Od wczoraj ulica Odyńca zamknięta.

Drogowcy ustawili już nowe krawężniki po obu stronach ul. Odyńca i mogą rozpocząć wymianę nawierzchni jezdni. Nowy asfalt zostanie wzmocniony siatką szklaną, a na dojazdach do skrzyżowań oraz przy przystankach dodatkowo siatką szklano-węglową nasączoną asfaltem.

Zamknięta Odyńca

W czwartek, 4 sierpnia, ok. godz. 8.00 drogowcy zamkną dla ruchu kołowego ul. Odyńca od al. Niepodległości do ul. Puławskiej. Na całym odcinku wprowadzony zostanie zakaz parkowania.

Dojazd do posesji możliwy będzie wyłącznie w czasie usuwania istniejącej nawierzchni oraz regulacji studzienek. W trakcie układania nowego asfaltu obowiązywać będzie całkowity zakaz poruszania się. Wykonawca poinformuje mieszkańców odpowiednio wcześniej o terminie tych robót.

Podobnie będzie z dojazdem do ul. Czeczota, która na czas prac przestanie być jednokierunkowa. Wjazd i wyjazd w tę ulicę z ul. Odyńca możliwe będą od strony al. Niepodległości. Przy ulicy Czeczota nie będzie można zaparkować.

Kierowcy i autobusy na objazdach

Objazd utrudnień wyznaczono al. Niepodległości do ul. Malczewskiego i Puławskiej. Dopuszczona zostanie możliwość skrętu w lewo z al. Niepodległości w Malczewskiego – urządzony zostanie osobny pas do tego manewru.

Zamknięte skrzyżowanie ul. Krasickiego z Odyńca kierowcy będą mogli objechać ul. Malczewskiego, al. Niepodległości, ul. Racławicką i Kazimierzowską lub ul. Ursynowską, Puławską i Malczewskiego.

Od czwartku, 4 sierpnia, do niedzieli, 7 sierpnia, autobusy 141 i 172 będą kursowały ul. Malczewskiego i al. Niepodległości.

Przejścia dla pieszych będą otwierane naprzemiennie – zgodnie z postępem prac. Ruch kołowy na ul. Odyńca zostanie przywrócony w poniedziałek, 8 sierpnia, od wczesnych godzin porannych.

Przetaj też:

https://informator-stolicy.pl/artykul/startuje-remont-ulicy-odynca

Odyńca od nowa

Jesienią 2020(otwiera się w nowej karcie) warszawscy drogowcy przenieśli parkowanie na jezdnię ul. Odyńca, dzięki czemu piesi mogą swobodnie poruszać się po chodniku. Dodatkowo powstała nowa zebra. W tym roku drogowcy wyremontują chodniki po obu stronach ulicy. Te prace potrwają do września. Co ważne nowy trotuar nie będzie ułożony na całej szerokości – utworzony zostanie nowy pas zieleni, od strony jezdni. W miejscu stref wyłączonych z ruchu – przed przejściami dla pieszych i przystankami – powstaną ogrody deszczowe. Łącznie będzie ich osiem – wszystkie po północnej części ulicy. Po stronie południowej ulicy wykonawca odnowi jedynie część chodnika. Trotuaru nie wyremontuje np. między wlotami ul. Czeczota, bo na przyszły rok swoje prace zaplanował tam jeden z gestorów sieci podziemnych – zostanie zobowiązany do odtworzenia chodnika z nowych elementów.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

fot .facebook.com/infoulice

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda